Lista ocen Toyota Avensis III Sedan Facelifting (17) - Ergonomia

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tommmmy3
Sedan Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW
Fotele z jasną alcantarą- cóż mój wybór, ale Jetta ma fotele wygodniejsze. Bardzo mało schowków, brak wieszaka na torbę z zakupami w bagażniku, brak schowków pod fotelami (mam wrażenie, że konstrukcja mocowania fotela to lata 80. tamtego stulecia). Schowek pasażera duży, pokrywa opada za szybko.Pokrywa silnika- pręt, zawiasy pokrywy bagażnika wchodzą do środka- TANIOŚĆ WIDZĘ. Za 110tys. Generalnie w porównaniu z VW Jetta samochód sprawia...
~Marek
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Pokrętła i przyciski w zasięgu ręki kierowcy. Schowek przed pasażerem bardzo duży, podobnie w podłokietniku. W drzwiach tylko na małe butelki. Największa wpadka, to miejsce na napój w tunelu środkowym tuż przed lewarkiem. Włożenie butelki powoduje, iż zmiana biegów jest bardzo utrudniona. Fotele takie sobie. Ostatnio ktoś mi się skarżył (po trasie 180 km), że z tyłu jest bardzo twardo i czuć nierówności drogi. Zawiasy bagażnika wnikają do...
~eleskoo
Sedan Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW
Dość skromne, ale klasyczne ułożenie przycisków, wszystko co trzeba jest pod ręką i niczego nie trzeba szukać. No nie wszystko: gniazdko do USB znajduje się w takim miejscu, że trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby wcisnąć pendrivea z mp-trójkami. Można się przy tym podrapać albo nawet złamać paznokieć. Spora wada, bo obecnie tylko tego nośnika się w zasadzie używa - płyta CD już dawno na śmietniku historii.
~Literat
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
według mnie jest ok.Nowy system multi medialny Toyota Touch jest super naweet w podstawowej wersji bez nawigacji.Przyciski rozlokowane dobrze intuicyjnie . Zdania podzielone dotyczą lokalizacji przycisku autoamtycznego hamulca recznego tuż pod przyciskiem uruchamiania ale jezeli chodzi o ,mnie jest dobrze.
~Koenigsegg
Sedan Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Z uwagi na wysoki wzrost przy odsunięciu fotela i dobrania pozycji do jazdy mam z kolei problem z sięgnięciem ekranu dotykowego i przycisków do klimatyzacji. Aby zmienić temperaturę klimatyzacji czy ściszyć radio z kokpitu muszę oderwać lekko oderwać plecy od fotela.
~Tomasz ze Śląska
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Wszystko na swoim miejscu doskonale przemyślane i dopracowane jak to w Toyocie, poza fabryczną nawigacją która często głupieje i nie umiem zrozumieć jak Japończycy mogli takiego gniota wypuścić...tego kto był odpowiedzialny za ten podzespół chętnie bym ...
~Morski
Sedan Facelifting 2.0 D-4D PowerBoost 150KM 110kW
W aucie za grubo ponad 100 tys zł brak czujnika płynu spryskiwacza, żadnego haczyka w bagażniku na torbę, podłokietnik zdecydowanie za nisko umieszczony. Pozytyw to duży schowek w podłokietniku.
~R.3.
Sedan Facelifting 2.2 D-CAT 177KM 130kW
Praktycznie bez zastrzeżeń. Wszystkie czynności ruchowe związane z jazdą wykonuje się bez odrywania wzroku od kierunku jazdy więc nie przeszkadzają i nie dekoncentrują kierowcy.
~R.3.
Sedan Facelifting 2.2 D-CAT 177KM 130kW
~slawek.wie
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Największy minus to umiejscowienie hamulca ręcznego 2 cm pod włącznikiem Start/Stop - jak szybko musisz zaciągnąć ręczny to możesz się pomylić (zdarzyło mi się kilka razy).
Toyota Avensis III Sedan Facelifting