Lista ocen Toyota Avensis III Sedan (62) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kurczak
Sedan 2.0 Valvematic 152KM 112kW
7-biegowy automat jest wspaniały. Pomijajac sfere techniczna (niektórzy twierdza ze to przestazała techinika i raczej sie od niej odchodzi), subiektywne odczucia są takie: biegi zmienia niezauważalnie,chichutko,bez szarpniec,bardzo płynnie. Mozna pobawic sie lewarkiem( tryb sekwencyjny) a nawet łopatkami przy kierownicy (fajny bajer,wczesniej zadko uzywałem, ale ostatnio coraz bardziej doceniam-dzieki łopatkom mozna dosc płynnie i szybko...
~jan_inżynier
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
6 biegowa, działa dobrze. Zestopniowanie optymalne, 6 bieg sprawdza się idealnie. Miałem jedną poważną naprawę, po 30 tys było słychać wycie skrzyni na 4 i 5 biegu przy 80 km/h. Na gwarancji wymienili koła i łożyska dyferencjału i PG (koszt 6 tys.zł), ponoć to była wada technologiczna w początkowych egzemplarzach. Odtąd jest wszystko ok (brawo serwis Bońkowscy w Poznaniu).
~wojtmacz
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
Skrzynia jest bez zarzutów, ale jest ocena 4. Wynika to z tego, że do tej pory w autach miałem 5-cio biegową skrzynię. Tutaj trzeba się przyzwyczaić do częstszej zmiany biegów (dla konserwatywnych kierowców to powinno być atutem). Trochę dziwnie przełącza mi się biegi z 5-6 i vice versa. Ale trochę wprawy i przyzwyczajenia i nie będzie problemu. W sumie dałbym tutaj 4+
~andrzelo
Sedan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
80 tyś przebiegu zaczyna być słyszalny gwizd w skrzyni, przy delikatnym dodawaniu gazu, na wszystkich wyższych biegach przy predkości ok. 70-80km/h jest to wada jakaś fabryczna skrzyń wyprodukowanych do 2012.Można zobaczyć na forum Avensis ile osób ma problemy ze skrzynią .Podobno są robione w Polsce
~rsk
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
Biegi wchodzą precyzyjne i lekko, ma się wrażenie że wprowadzają się same. Trójka jest stosunkowo długa co sprawia że wrzucanie 4 przy 50/h w mieście ma sens tylko jeśli jedziemy po płaskim, obroty są wtedy niewiele większe od jałowych i szkoda katować silnika.
~Yanc
Sedan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Problemy z wyjącym sprzęgłem. Serwis nie potrafił tego zdiagnozować, albo tez zdiagnozował ale wyszło na to że wymiana gwarancyjna jest za droga :). Problemy z wrzuceniem 1 biegu (lub wstecznego) po postoju samochodu, trzeba trochę pomachać dźwignią.
~Yanc
Sedan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Wymiana sprzęgła po 150.000 km, problemy ze sprzęgłem (głośna praca, wycie) były od samego początku, serwis niestety nie mógł sobie z tym poradzić. Wymiana pomogła, a była już konieczna bo sprzęgło zaczęło się ślizgać podczas jazdy.
~jan_inżynier
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Bez zarzutu. Skoki drążka precyzyjne i krótkie, opór w sam raz. Szóstka na trasie bardzo ok. Sprzęgło też bardzo ładnie i miękko chwyta. Na początku nie mogłem trafić w trójkę, ale po miesiącu już wszystko jest ok.
~POPIEL
Sedan 2.0 D-4D 126KM 93kW
6 biegowa manualna zestopniowana w sposób pozwalający na pełne wykorzystanie momentu obrotowego silnika, ci przekłada się na brak potrzeby ciągłej zmiany biegów.

Usterki Toyota Avensis III

Toyota Avensis III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Pablo
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Haczy przy przełączniu z 1 na 2\'kę. Zgłaszałem w serwisie - odpowiedź brzmi \"ten typ tak ma\". Zobaczymy kiedy rozlecą się synchronizatory... Trochę za długie drogi prowadzenia.
Toyota Avensis III Sedan