Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015

krisar, 8 lat temu
Silnik 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Rok produkcji 2015
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Dobre auto, ogólną opinie psują braki w wyposażeniu wnętrza. Wyglądu nie oceniam, bo to indywidualna sprawa
Silnik wolnossący i tak trzeba go oceniać, potrzebuje redukcji przy wyprzedzaniu.reszta ok. Elastyczność na 4 i 5 biegu super.
To moja druga toyota, zmiana biegów jednym paluszkiem. W Nissanie trzeba było walczyć.
Bez zastrzeżeń, lepiej niż w sedanie z 2009.
Grube słupki z przodu i małe okienko z tyłu ( kombi) czujniki to minimum, kamera extra jeśli jest. Lusterka - widoczność dobra.
No i tu niestety niedobrze, najgorsze to umieszczenie gniazda 12V i USB w podłokietniku - popielniczka zlikwidowana więc brak gniazda z przodu,brak gniazda 12V dla pasażerów, w bagażniku też powinno być gniazdo 12V na lodówkę.Podłokietnik dziwny jak się otwiera to wystaje z tyłu. Jedno miejsce na kubek.Generalnie brak małych schowków.Przycisk hamulca ręcznego za blisko przycisku start/stop silnika, parę razy zatrzymałem silnik przez pomyłkę na skrzyżowaniu( nie trzymam wciśniętego nożnego).
Z tyłu tylko nadmuch na nogi.
Tu jest super, naprawdę dużo miejsca.
Dla mnie jest OK, ale żona mówi że jestem głuchy na jej polecenia, więc może przesadzam!
Spalanie jak na benzynę niskie około litr więcej niż podaje producent u mnie średnio 7,6 litra - 50% miasto/50% poza. Przeglądy w Toyocie dość drogie , ale to jedyne wydatki.Poprzedni samochód 6 lat wymienione na gwarancji pasy z przodu bo się strzępiły - to wsio.
Gdyby nie wkurzające drobiazgi w wyposażeniu wnętrza byłoby doskonale.
Brak ale to tylko 3 tys
Brak, patrz wyżej, ale generalnie Toyota jeździ po drogach, a inne samochody do naprawy :-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Valvematic 147KM 108kW [l/100km]

8,1