Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015

Robert, 6 lat temu
Silnik 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Rok produkcji 2016
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt auta. Myślałem, że będzie gorsze.
Karoseria : Odpryski lakieru, ale ta ekologia czyni także owe.
Po zamianie Hondy na Toyotę to przepaść. Oczywiście na korzyść Toyoty. Wiem, że to inne klasy aut, ale Honda nie oferuje już Acorda. Czyli wybór, a raczej jego brak, był czymś naturalnym. I nie żałuję tego wyboru. Czyli, jeśli po raz kolejny będę miał zmieniać samochód, to z całą pewnością zastanowię się nad Toyotą.
1,8 benzyna trochę bez animuszu. Ale to właśnie wolnossąca benzyna, czyli nie może posiadać rajdowej nuty. Ale na codzienną jazdę wystarczy w zupełności. Tylko przy wyprzedzaniu trzeba pamiętać o redukcji biegów. Nie oczekiwałem od tego auta rajdowych inspiracji.
Nic dodać nic ująć. skrzynia biegów od Toyoty, co gwarantuje to, że właśnie jest skrzynią biegów... od Toyoty. Jak dla mnie świetna, tak jak każda skrzynia Toyoty.
Zawieszenie dość przeciętne i "słabo trzyma", ale to nie jest sportowy samochód. W zakrętach ostro branych totalny brak pewności. Tylko czy ten samochód kupuje się do ostrych zakrętów? Jak dla mnie nie po to.
Nie jest zła. Mam 190 cm wzrostu i jakoś daje radę, chociaż bez rewelacji. Szkoda, że nie ma możliwości wyposażenia auta w system ostrzegający o martwym polu. To naprawdę duży minus.
Jak już wspomniałem nie jestem niski. W tym aucie mogę usiąść wygodnie i ustawić prawie wszystko tak, aby mi pasowało. Prawie wszystko, a nie wszystko, gdyż podłużna regulacja kolumny kierownicy jest zdecydowanie niewystarczająca dla osoby o moim wzroście.
Brak nawiewów na tylny rząd siedzeń w samochodzie klasy średniej, nawet za dopłatą lub w pakiecie, to totalna porażka i wstyd dla Toyoty. Reszta nawiewów jest bardzo dobra.
Wystarczająca jak dla kogoś o wzroście 190 cm. Nawet na tylnym siedzeniu za mną można usiąść w miarę wygodnie. Czyli przestrzeni nie brakuje. I duży plus za brak tunelu przed tylnymi siedzeniami. W temacie przestrzeni bagażowej, Honda o klasę niższa zawstydza Toyotę Avensis. Ale chyba Civic Tourer w tym aspekcie, zawstydzi każdy inny samochód jak mniemam.
Samochód kupiony dwa tygodnie temu jako używane auto. Nie wiem jakie będą jego koszty utrzymania, ale daję wiarę jednej z naklejek na tylnej szybie. I za tę moją wiarę daję ocenę dobrze.
W cenie takiej jak miałem okazję kupić tę Toyotę to naprawdę doskonale. Co do nowego Avensisa, to trochę zbyt drogi jak dla mnie.
Jak do tej pory brak takowych, ale niewiele kilometrów przejechałem. Nie wiem jakie będą jego koszty utrzymania, ale daję wiarę jednej z naklejek na tylnej szybie. I za tę moją wiarę daję ocenę dobrze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Valvematic 147KM 108kW [l/100km]

7,1