Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015

R., 7 lat temu
Silnik 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Rok produkcji 2015
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015 2.0 Valvematic 152KM 112kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Nie byłem przekonany do tego auta, ale po jazdach próbnych różnymi autami (Mazda 6, Seat Leon ST, Skoda Superb, Toyota Auris, Ford Mondeo, Mitshubishi Outlander, Nissan XTrail, Seat Ateca, Toyota Rav4) ostatecznie zdecydowałem się na Avensis i jak na razie nie żałuję :) Największy fenomen tego auta - w ogóle nie chce się nim szybko jeździć.
Po przesiadce z TDI na początku jeździ się dziwnie. Samochód daje radę, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić (nie jest to przecież rakieta, zresztą TDI również) ale dynamika wydaje się być słabsza niż w TDI. Nie wciska w siedzenie, przyśpiesza płynnie, ale przy wyprzedzaniu zastanawiam się 2x dłużej czy dam radę :)
Genialna, aczkolwiek tryb manualny dziwny. Niby mamy 7 biegów do dyspozycji, ale nie jestem w stanie wrzucić 3-go biegu łopatkami przy niskich obrotach silnika (może tak musi być?).
Prowadzi się dobrze, nie ma się do czego przyczepić.
Samochód jest spory i gdyby nie czujniki parkowanie i kamera cofania, nigdzie bym nie wjechał :) Dach panoramiczny - bajka :)
Średnie spalania do tej pory 8.5 (85% miasto, 15% trasa) więc jest bardzo dobrze. Jazda normalna, bez szaleństw. Na trasie przy 120 na równej drodze obroty silnika to okolice 2000 obr/min.
Nie ma się do czego przyczepić.
Bardzo dużo miejsca. Już na pierwszym wyjeździe żona sprawdziła pojemność bagażnika ;)
Na pewno ciszej niż w Mazdzie 6. Mam koła 18' i to one przenoszą nierówności i dziury. Wydaje mi się, że przy mniejszych kołach byłoby znacznie lepiej. Po równej drodze płynie.
Na razie leje paliwo i jeżdżę.
Jak na razie super.
Brak i niech tak zostanie.
Brak i niech tak zostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Valvematic 152KM 112kW [l/100km]

8,4
8,6
8,4
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015 2.0 Valvematic 152KM 112kW
8,7
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015