Lista ocen Toyota Avensis III Wagon Facelifting (30) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr M.N.
Wagon Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Bez zastrzeżeń. Mam pewne doświadczenie ze skrzynią automatyczną (a właściwie bezstopniową), bo jeździłem w Stanach chevroletem Malibu, więc zaskoczenia nie było. W skrzyni bezstopniowej, jak czytam, nie ma się co psuć, ale także zupełnie nie ma przeskoków między biegami, bo tu ich w zasadzie nie ma. Biegi są natomiast emulowane w trybie "R" i wtedy sterowane łopatkami przy kierownicy. Bez zastrzeżeń działa także bardzo poręczny...
~Mikolaj
Wagon Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Automat CVT bardzo mi przypadl do gustu,w miescie jest to rozwiazanie po prostu najlepsze. (Juz mi sie nie chce wiecznie mieszac biegami). Czytalem szereg opinii,ze jest ospaly,wolny itp. Przetestowalem auto na obwodnicy kilka razy i dla mnie jest OK,przyspieszenie samochodu w okolo 10.5 sec.do \"setki\" to to,co widnieje w specyfikacji fabrycznej.Nie czujesz tak \"fizycznie\" przyspieszania,poniewaz to automat i auto jest swietnie...
~toyociarz z warszawy
Wagon Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Ocena dobra, jestem bardzo zadowolony z manualnej skrzyni biegów, przełożenia dość krótkie co zmusza do częstej zmiany biegów - ale ja to lubię. Biegi wchodzą płynnie bez zgrzytów i oporów, sprzęgło chodzi lekko i jest precyzyjne, nie szarpie. Do szybkiego wyprzedzania najlepiej nadaje się 5 bieg auto idzie wtedy jak burza, 6 bieg do jazdy ekonomicznej. Przełożenia sprzyjają oszczędnej ekonomicznej jeździe zwłaszcza na trasie.
~sk
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Barddzo długie przeołożenia, jadąc ok 100km/h, żeby przyspieszyć przy wyprzedzaniu trzeba zredukować do 3 biegu. Ciągnąć przyczepę kempingową 1100 DMC trzeba cały czas wachlować pomiedzy 3 a 4 biegiem. Na piątce to tylko na płaskiej autostracie z proędkością ok 100km/h, musi być te minimum 2500-2800 obrotów bo inaczej nie ciągnie... i sugeruję zmiane bieugu na niższy
~s_adi_s
Wagon Facelifting 2.0 D-4D PowerBoost 150KM 110kW
Skrzynia biegów świetnie współpracuje z silnikiem- naprawdę przemyślany przez producenta zestaw pozwalający na dużą ekonomiczność. Jak dla mnie wadą jest hacząca skrzynia biegów- beigi wchodzą lekko i precyzyjnie, ale czasami ma się wrażenie, że drążek stawia odrobinę zbyt duży mechaniczny opór.
~karus
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Tu jest rewelacja, przede wszystkim 6 bieg który jest na prawdę 6 biegiem a nie jak w niektórych samochodach tak na prawdę 5. Przy prędkości 120km/h mamy ok 2700 obr/min na 6. biegu, rewelacja w trasie no i spalanie niskie dzięki temu. Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie.
~cubikon
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Mój pierwszy automat, sprawdza się świetnie w miejskim środowisku ale i w trasie nie mogłem narzekać. Guziczek "SPORT" nie jest dla picu, poprawa dynamiki bardzo odczuwalna. Manetki to w zasadzie gadżet dla zabawy.
~mar
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Podtrzymuję poprzednią opinię. Nie mam zastrzeżeń. 4 i 5 bieg mogłyby być nieco inaczej zestrojone ale jest ok. Czasami biegli wchodzą nieco za twardo ale słyszałem, że trwałość skrzyni jest ogromna.
~scaniar420
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Z początku miałem wrażenie, że bieg wsteczny "haczy". Przy umiejętnym i delikatnym obchodzeniu się z drążkiem zmiany biegów sytuacja uległa zmianie, oczywiście na plus.

Usterki Toyota Avensis III

Toyota Avensis III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Mikolaj
Wagon Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Bylem w tym roku na wakacjach po Polsce,zrobilem 2500 km po roznych drogach(od autostrady po drogi lokalne w Bieszczadach)i skrzynia radzi sobie bardzo dobrze.W miescie - poezja.
Toyota Avensis III Wagon Facelifting