Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon

Visitor, 14 lat temu
Silnik 2.2 D-4D 150KM 110kW
Rok produkcji 2009
Toyota Avensis III Wagon 2.2 D-4D 150KM 110kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : sprezyste zachowanie i zarazem komfortowe. Wyciszenie wnetrza klasa
To moje pierwsze spostrzezenia po zakupie. Ogolnie pozytywne wrazenia na dzien dobry. Nie wszystko mozna od razu ocenic. Najwazniejsze to mocny silnik, dobre doskonale zawieszenie(w toyotach dlugowieczne)i cisza wewnatrz. Szkoda tylko ze jest wyposazony w filtr czastek stalych. I moze sie on oczyszczac tylko prz wiekszych przelotach. Na krotkie trasy jest to rozwiazanie niekorzystne. Bo filtr sie pozatyka. Oceniam to auto lepiej, wyzej niz passata 2.0 140 KM diesel. Byl to byl glowny rywal dla avensisa prz zakupie. Jest glosniejszy pomimo ze tez common rail, niemiecki :)no i jakis nijaki w srodku. Wogole nie ta stylistyka. Ma podobnie jak toyota poprzedniej generacji problemy z kolem dwumasowym. No ale zeby pekaly glowice?! No wlasnie, dlatego nie mam passata. Mazda 6 jest zbyt ascetyczna jak na moj gust. Laguna odpadla w przedbiegach ( nie jestem milionerem i potrzebowalbym i tak drugiego samochodu zeby czyms wogole jezdzic).Toyota miala wpadke jakosciowa w avensisie T25. Mam nadzieje, ze wyciagneli odpowiednie wnioski.Przesiadlem sie z aurisa. Wiadomo nie ta polka, auris sie cofnal w rozwoju jezeli chodzi o jakosc zastosowanych materialow wewnatrz w stosunku do corolli. W avensisie odnioslem przeciwne wrazenie. Tu nic nie udaje niczego. Materialy przyjemne miekkie. Wnetrze stalo sie przytulne. Duza sprawa w dieslach to uzytkowanie. Sa drozsze w naprawach. To fakt. Ale wielu rzeczy mozna sie ustrzec. Padajace turbo nie pada z reguly jezeli nie gonimy zimnego silnika i wychladzamy turbine. Uklad wtryskowy tez podziala jezeli nie bedzie wlewane jakies badziewie do zbiornika paliwa. Dwumas rozpadnie sie szybciej jak ma sie ciezka noge i robi dymy z opon na kazdym skrzyzowaniu.Jak troche posmigam to dopisze co nieco jeszcze o tym samochodzie. Tymczasem dziekuje za uwage :)
Moc jest wiecej niz wystarczajaca rozwijana plynnie. Nie ma wyczuwalnej turbodziury. Max-Moment obrotowy moglby byc oosiagany od nizszych obrotow. Ale nie jest zle. A co najwazniejsze to cisza, jest po prostu cicho
Nie mam zastrzezen co do jej pracy
Niezle, przyjemnie twardo a jednoczesnie komfortowo
W mojej ocenie w kombi jest lepiej do tylu niz do przodu. To jezeli chodzi o wyczucie obrysow auta
niektore przyciski po lewej stronie sa niewidoczne
Troche wolno sie rozgrzewa jak na disla. Ale nie ma tu tej fajnej nagrzewnicy fabrycznej jaka byla w Aurisie
jest jej duzo
oprocz zawieszenia to jeden z najwiekszych atutow tego samochodu
jeszcze zbyt mal kilometrow aby to ocenic
hm... tani to on nie byl. Troche rabatu na wyprzedaz rocznika. Metalik za pol ceny. czujniki parkowania, dywaniki, zmiana dostarczonych opon gratis. poza tym sol+ jest dobrze wyposazony
zbyt wczesnie na ocene
zbyt wczesnie na ocene