Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015

chudydarek, 7 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 143KM 105kW
Rok produkcji 2015
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015 2.0 D-4D 143KM 105kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : W sumie to typowa Toyota, nie budzi zbyt wiele emocji na miesiąc po zakupie :)
Karoseria : Wibracje
Zawieszenie : Za słabe z tyłu. Bagażnik rowerowy na hak i auto za bardzo się ugina.
Moje auto to: 2,0 D-4D (143 KM) 6 M/T Start&Stop diesel; Premium + Style + Executive; Generalnie OK ale ma kilka wad. Brak nawiewów do tyłu. Schowki w drzwiach za małe. Gniazdo 12V tylo jedno i to w schowku. System automatycznych swiatel drogowych nie rozpoznaje obszaru zabudowanego. Jakosc grafiki ekranu głównego taka sobie. Wibracje na niskich obrotach i biegu jałowym.
Osiągi nie powalają. Mój Ford mondeo 2008r 2.0 TDCI wydawał się cichszy, mocniejszy i mniej palił. Denerwujący dla mnie jest zwłaszcza hałas na wolnych obrotach (wibracje) ale moze to ylko moj egzemplarz oraz podczas jazdy powoli na niskich obrotach. Szkoda ze w konfiguracji nie mozna domyslnie wyłączyć systemu Start/Stop. Za każdym uruchomieniem silnika trzeba wciskac przycisk. Nie wiem jak ten system wpływa na trwałość turbiny skoro nawet po mocniejszej jezdzie natychmiast gasi silnik.
Genralnie OK, ale na zimnym silniku drążek zmiany biegów potrafi czasami wpasc w takie wibracje jakby coś miało zaraz odpaść.
Nie zachęca do rajdów ale dla mnie i mojej rodziny w zupełności wystarcza.
Jest OK, nie mam żadnych zastrzeżeń.
Jesli chodzi o obsługę auta to ok. Wsyztko łatwo dostępne i intuicyjne.
Działa OK ale brak nawiewów na tył klasyfikuje to auto w segmencie conajmniej o jeden stopień niżej.
Mimo sporych rozmiarów nie czuć w środku tej przestrzeni. Porównując ponownie do Forda mondeo HB 2008r o mam wrażenie ze jest mniej. Nawet Astra którą jeździłem ostatnio nie sprawiała wrażenia mniejszej a bagażnik wręcz przeciwnie,Jak wspomniałem, schowki to tragedia. Jeden bardzo głęboki pod łokciem na wszystko a reszta tylko na papierowe śmieci jak chusteczki i opakowania po słodyczach dzieci. Nawet mała butelka wody raczej ma problem zeby sie zmiescic.
Na trasie przy szybszej jezdzie OK, ale jak wspomniałem wibracje przy nizszych obrotach dla mnie bardzo irytujące. Jakość audio dla mnie przeciętna.
Na szczęście opłaty poza paliwem płaci firma więc mnie to nie boli ale też pierwszy przegląd nie był zbyt drogi. Chyba około 800pln. Spalanie rozczarowujące.
Upust na wyprzedazy rocznika w zeszlym roku plus dodatkowo jako sprzedaz pod flote spowodowały ze cena stała się bardziej niż atrakcyjna. Do porównania mogłem dobierać auta niższego segmentu i to niekoniecznie tak dobrze wyposażone (skóra, navi ..), Ceny normalne, cennikowe są moim zdaniem za duże.
Na pierwszym przeglądzie bez problemów wyminiono mechanizm podnośnika szyby kierowcy jako że drobne "terkotanie" wskazane przez mnie zostało przyjęte na zgłoszeniu.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 143KM 105kW [l/100km]