Ocena kierowcy - Toyota Aygo II Hatchback 5d Facelifting

Shar94, 3 lata temu
Silnik 1.0 VVT-i 72KM 53kW
Rok produkcji 2020
Toyota Aygo II Hatchback 5d Facelifting 1.0 VVT-i 72KM 53kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Inne : Skrzynia biegów
Niestety, ale jest to najgorszy samochód jakim jeździłam. Jest tak niedopracowany, że szkoda mówić. Z wad można wymienić: -fotele (wersja x-play) są tak tragiczne, że po 45 minutach jazdy boli kręgosłup. Nie wiem jak miałabym jechać tym autem w jakąś dłuższą trasę. Co z tego, że ładne, skoro tak niewygodne. - widoczność do tyłu jest bardzo słaba jak na auto miejskie. Słupki również potrafią zasłonić pieszego czy drogę. - mnóstwo małych rzeczy, które strasznie denerwują: brak światła w bagażniku, światło w aucie gasnące zaraz po zamknięciu drzwi, nie dające szansy na włożenie kluczyka, brak podłokietnika nawet za dopłatą. - po światłach spodziewałam się więcej, tzn. ledy są jasne i naprawdę fajnie wyglądają, ale żarówka świateł głównych już jest o zabarwieniu żółtym. Słabo to wygląda. - kiepski dostęp do żarówek przy ich zmianie - świszcząca antena, może to kwestia egzemplarza, ale moja strasznie świszczy na zakrętach i przy przyśpieszaniu, ASO powiedziało, że taka jej urodą i nic nie zrobią, po wymianie antenki na krótszą problem odrobinę mniejszy. Brak uchwytów do trzymania w środku samochodu. - sprzęgło, nie wiem kto je projektował i robił, ale zaczyna "brać" prawie na samej górze skoku pedała. Jest to irytujące. - hamulce wg mnie są kiepskie - auto zdecydowanie nie jest dla wysokich osób, mimo max opuszczenia fotela na dół nadal zdarza mi się zaczepiać kolanami o kierownicę. - spalanie to jest porażka 5,2-5,5 w takim małym aucie to za dużo. Mój poprzedni SUV palił 6,2-6,4 l/100 km, a różnica w wielkości ogromną. Na plus zaskoczyło mnie: - skrzynia biegów - zachowanie na trasach szybkiego ruchu i przy bocznym wietrze - Aygo może się podobać wizualnie
Jak na to co oferuje konkurencja to całkiem, całkiem
Tutaj duży plus. Bardzo płynnie chodzi i jest przyjemna w użytkowaniu.
Mogłoby być lepiej, choć przy tak małym aucie nie oczekujmy cudów
Ok
Bardzo kiepska jak na auto miejskie
Tutaj tragedia
W miarę ok jeżeli chodzi o odparowanie szyb, natomiast długo się nagrzewa i strasznie głośno chodzi (chyba kompresor).
Małe auto to i mało przestrzeni
Głośno dopiero od 120 km/h
Serwisy drogie, całość ratują punkty do zbierania i wydania na następny serwis
Najtańsze auto w segmencie obecnie, ale więcej bym jej nie kupiła. I jak najszybciej będę sprzedawać.
Na razie brak
Na razie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 VVT-i 72KM 53kW [l/100km]

5,3
5,6
5,2
Dziennik kosztów dla Toyota Aygo II Hatchback 5d Facelifting 1.0 VVT-i 72KM 53kW
Toyota Aygo II Hatchback 5d Facelifting