Ocena kierowcy - Toyota C-HR I Crossover

mikomed, 6 lat temu
Silnik 1.2L Turbo 116KM 85kW
Rok produkcji 2016
Toyota C-HR I Crossover 1.2L Turbo 116KM 85kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : autko przyklejone do drogi, naprawdę daje frajdę z jazdy
Karoseria : lakier miękki jak masło
wiedziałem już kupując,że widoczność nie jest najmocniejszą stroną tego autka i to prawda , ale można się przyzwyczaić. Wskazane czujniki parkowania z przodu i kamerka z tyłu-wtedy bez problemów
mała pojemność 1,2 plus turbina naprawdę daje radę tak w mieście jak i na trasie, pomocne tryby-sport czy eco do wyboru, pozytywnie zaskoczyła mnie dynamika tego silnika potrafi zadowolić tych z ciężką nogą-oczywiście wtedy ma apetyt na paliwo
krótkie przełożenia, dość często trzeba "wachlować" drążkiem ale to kwestia przyzwyczajenia, fajny dodatek to system imt regulujący obroty przy zmianach biegów czyniący je płynniejszymi, daje frajdę
przykleja się do drogi jak bolid F1, w porównaniu z suv-ami, którymi jeździłem wcześniej naprawdę pewnie się prowadzi i daje wrażenie pełnej kontroli nad torem jazdy
to nie mercedes jeśli chodzi o komfort ale przecież nie tego oczekiwałem, o widoczności wspomniałem
fotele ciut za słabo profilowane no i choć szczątkowy mechaniczny sposób obsługi audio wskazany
nic dodać nic ująć
porzuciłem suv-y i jako kierowca nie żałuję, przestrzeń wystarczająca, ale z tyłu nieco ciasno, to na pewno nie jest auto rodzinne
zdarzyło mi się przekręcić zapłon przy uruchomionym silniku, wreszcie mogę porozmawiać bez krzyku przy prędkościach powyżej 140 km/h
w mieście 7,5l poza miastem w granicach 7-dłuższej trasy jeszcze nie zaliczyłem więc trudno ocenić
trochę drogo w stosunku do konkurencji ale płaci się za design i frajdę z zakupu autka ,które przyciąga wzrok wszystkich znajomych i nie tylko, nie sposób przejść obok obojętnie . Jednym słowem ma to coś :-) a silnik z turbinką ma pazur
ocena mocno poniżej oczekiwań za lakier, który rysuje się chyba już w zetknięciu z liśćmi, naprawdę wkurzające w nowym autku
póki co bez wpadek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2L Turbo 116KM 85kW [l/100km]