Ocena kierowcy - Toyota Camry IX

Rok produkcji 2019
Toyota Camry IX 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW od 2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik
Przeniesienie napędu
Nie jest to samochód luksusowy i nie można od niego wymagać cudów. Jest to solidny, duży samochód do spokojnej jazdy w rozsądnej cenie. Jak ktoś oczekuje od samochodu emocji i nie interesuje bezawaryjność, to niech kupi coś innego. To nie jest samochód dla rycerzy ortalionu.
Silnik to największa zaleta tego samochodu. Przy jeździe po drogach krajowych z prędkościami do 120 km/h spalanie nie przekracza 4,8-5,2 l/100 km. Jeżdżąc drogami ekspresowymi i autostradami z prędkościami do 140 km/h spalanie nie przekracza 6,5 l. Silnik zachowuje się jak diesel tj. mamy duży moment obrotowy jest od samego dołu. Wyprzedzanie w trasie innych jadących z prędkością 80-90 km/h to czysta przyjemność, należy zwracać tylko uwagę na prędkościomierz bo momentalnie uzyskujemy prędkość 140-150 km/h.
To jest eCVT wiec jej praca jest specyficzna. Jak ktoś lubi wciskać pedał gazu do oporu to może będzie ona wyła, jednak przy normalnej (codziennej) jeździe jest ok. Najważniejsze, że nie spotkałem się z opiniami o jej awaryjności, natomiast u konkurencji z trwałością skrzyń biegów bywa różnie.
Prowadzi się całkiem precyzyjnie i przyjemnie. Zawieszenie moim zdaniem jest zestrojone optymalnie.
Według mnie wygląd jest ok, a samochód wyglada zacnie. Wygląd jednak jest kwestia gustu i jednemu może się podobać, a inny stwierdzi, że brzydszego samochodu nie widział.
Na początku miałem problem z przyzwyczajeniem się układu szyb, ale po kilku tysiącach kilometrów się przyzwyczaiłem i uważam, że jest ok. Jedynie co można poprawić to widoczność przez tylna szybę szczególnie w deszczu.
Ok, wszystko jest pod ręką, Dokupiłem dodatkowy schowek do podłokietnika (z dalekiego wschodu) i teraz jest on bardziej praktyczny. Jedyny minus za wchodzące zawiasy w bagażnik. Trzeba uważać jak układa się w nim bagaże.
Brak zastrzeżeń
Przy moim wzroście 189 cm miejsca jest bardzo dużo, zarówno z przodu jak i z tylu. Na tylnich siedzeniach wygodnie mogą podróżować wysokie osoby. Może przydało by się odrobina więcej miejsca na buty pod siedzeniami, ale ogólnie jest ok.
Ogólnie jest ok, jednak przy prędkościach powyżej 130 km/h robi się trochę głośniej.
Jak narazie jest ok
Ok