Ocena kierowcy - Toyota Camry IX

Adam, 2 lata temu
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Rok produkcji 2020
Toyota Camry IX 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW od 2018 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie, duże autko a pali jak mały golf 1,9 TDI ;)
Bardzo dobrze znałem auto przed zakupem z racji tego, że Tata jeździ takim samym. Wziąłem w wersji Executive+VIP, (VIP głównie ze względu na nagłośnienie JBL). Miałem dylemat między 2 letnimi markami premium czy nową Toyotę, którą jak wspomniałem dość dobrze znałem. Zdecydowałem się na Camry i póki co spełnia moje oczekiwania. Autko bardzo komfortowe, przesiadłem się z camry z 2008r. 2,4 benzyna, która służyła mi bezawaryjnie. Przeskok technologiczny bardzo wyraźny. Jedyne do czego można się przyczepić to system multimedialny, nie jest zbyt wygodny do korzystania, ale po kilku czy kilkunastu wejściach w menu i poznawania opcji da się przywyknąć. Od 2020r. w hybrydach i samochodach elektrycznych montowany jest system AVAS, który emituje irytujący dźwięk podczas jazdy na baterii... niestety nie da się go wyłączyć, przynajmniej nie tak, aby nie stracić gwarancji. Szkoda, bo hybryda już nie jest taka "bezszelestna"..
Bodajże 218 koni w zupełności daje radę, jeżdżę głównie w trybie ECO, po przełączeniu na SPORT przyśpieszenie wyraźnie na PLUS, momentalnie reaguje na gaz :)
Kwestia tego co komu przeszkadza, mi bezstopniowa automatyczna skrzynia biegów odpowiada, choć przy mocniejszym depnięciu w gaz potrafi zawyć.
Miękko, przyjemnie, cicho
Lakier Biała Perła ślicznie wygląda, kiedyś zawsze mówiłem, że nie kupię białego samochodu, po zobaczeniu na żywo zmieniłem zdanie. Póki co nie ma odprysków czy wgniotek i mam nadzieję, że tak zostanie na dłużej. Z pewnością warto zabezpieczyć nadwozie jakąś powłoką ceramiczną. Niestety w tych czasach jakość blach chyba w każdych markach nie równa się temu co było przed 20 laty ..
po przejściu ze starej camry do nowej nie odczułem różnicy jeśli chodzi o widoczność, Kamera cofania plus czujniki parkowania są pomocne.
Przyciski fizyczne jak i dotykowe działają bez zarzutu, przyczepić się można do nawigacji i ogólnie mało przejrzystego softu.. może z czasem będzie jakaś aktualizacja, która ułatwi poruszanie się po MENU.
Klima jak i nawiew jak przystało na Toyotę na duży PLUS. Ogrzewane siedzenia też fajnie się sprawdzają.
Jestem osobą mierzącą 193cm, fotel odsuwam prawie na maxa, mimo to za mną nadal komfortowo mogą podróżować pasażerowie, co prawda nie mojego wzrostu, ale miejsca jest baardzo dużo. Typowy kanapowiec.
dałbym 4,5 ale się nie da więc daję 5. Mi nie przeszkadza te wycie podczas gwałtownego przyspieszania, to nie jest samochód wyścigowy, podczas spokojnej płynnej jazdy jest wystarczająco cicho, jak się zapier... od świateł do świateł warto podkręcić radio głośniej, o ile kogoś irytuje wycie silnika.
minimalne spalanie jakie osiągnąłem na odcinku 150 km to 4,3 litra/100km. Średnie jakie osiągam to 5,3-5,5l/100km. Jeśli chodzi o sprawy eksploatacyjne to z doświadczenia Taty 1000 za wymianę oleju i ogólny przegląd w Toyocie to jednak nie mało..
Uważam, że w tych czasach i za te pieniądze ciężko kupić lepsze nowe auto. Jeśli chodzi o układ hybrydowy to wg mnie tylko TOYOTA/LEXUS.
Na tą chwilę nic się nie dzieje i mam nadzieję, że tak zostanie na długi czas.
Na tą chwilę nic się nie dzieje i mam nadzieję, że tak zostanie na długi czas.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW [l/100km]

5,4