Ocena kierowcy - Toyota Camry IV Sedan

Vojt, 7 lat temu
Rok produkcji 1998
Toyota Camry IV Sedan 2.2 131KM 96kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Trwałość tego auta jest zaskakująca. Podobnie jak brak jakichkolwiek awarii.
Silnik : Przewód paliwowy, o którym pisałem.
Bardzo wygodne auto, to jego główny atut. Niezwykle pojemne, swoją wielkością zwraca uwagę innych. Konserwatywna stylizacja wielu osobom może się podobać.
Mógłby być trochę mocniejszy, z drugiej strony, gdyby był bardziej "wyżyłowany" mógłby być mniej trwały, a trwałość jest jego mocną stroną. Osiągi są wystarczające do sprawnej jazdy, nikt nie będzie zawalidrogą. Mimo to, auto zachęca do powolnej jazdy, tak jak należy to robić limuzyną.
Automat jest stary konstrukcyjnie i to czuć, posiada jedynie 4 biegi, ogranicza osiągi i podwyższa spalanie. Natomiast jest równie trwały co silnik, przy delikatnym obchodzeniu się z gazem biegi zmienia prawie niewyczuwalnie. Przy mocniejszym naciśnięciu gazu zmiana biegu jest wyczuwalna. Wygoda użytkowania w mieście - bezcenna.
Auto bywa podsterowne, ale trzeba bardzo przesadzić w zakręcie. Miękkość zawieszenia i tak na to zbytnio nie pozwoli. Auto prowadzi się przyjemnie, limuzynowo. Sportowe emocje - nie do tego to auto służy.
Jak to w limuzynach, widoczność do tyłu ograniczona. Mimo to ja nie miałem większych problemów z wyczuciem tyłu po kilku parkowaniach. Do przodu i na boki bez zastrzeżeń.
Wszystko pod ręką, od razu wiadomo co do czego służy. Fotele są przyzwoite, mnie po dłuższej trasie trochę boli lędźwiowa cześć pleców, ponieważ fotele nie są tam odpowiednio wyprofilowane.
Grzeje bardzo szybko, chłodzi równie szybko, natomiast klima mógłaby chłodzić troszkę bardziej. Po włączeniu klimy zauważalne jest minimalne osłabienie osiągów.
Ogrom miejsca z przodu, ogrom miejsca z tyłu, ogromny bagażnik. Wygodnie można podróżować w 5 osób. Wysokie osoby nie będą narzekały na brak miejsca na nogi i głowę.
Silnik na wolnych obrotach nie słyszalny w kabinie, przy 140 km/h można mówić bez podnoszenia głosu. Tylko jeśli chce się coś powiedzieć przy tej prędkości do osób z tyłu trzeba mówić troszkę głośniej.
Wysokie spalanie wiąże się z dużymi wydatkami na paliwo, natomiast rekompensowane jest to z nawiązką przez brak jakichkolwiek poważnych i kosztownych awarii.
Auto tanie w zakupie, oferuje przyzwoite osiągi, niesamowity komfort i ogrom miejsca. Auto bardzo niedoceniane w Polsce, może spokojnie rywalizować z zachodnią konkurencją, nawet Mercedes nie oferuje takiego komfortu. Wadą jest ograniczona liczba wersji - jedynie dwa silniki benzynowe do wyboru, oba o pojemności powyżej 2 litrów.
Moje auto ma 18 lat. Jedyną drobną usterką jest odpadający przycisk od radia. Pewnego dnia, gdy chciałem przestawić godzinę na zegarku, za mocno nacisnąłem przycisk i zegarek wpadł mi do środka deski rozdzielczej. Naprawa zajęła mi 5 minut, potrzebowałem do niej tylko kombinerek. Poza tym dwukrotnie wymieniałem żarówki przednich lamp. Lecz usterką to nie jest.
Jedyną poważna usterką, jeśli można ją tak nazwać, był pęknięty przewód paliwowy, przez który wyciekała benzyna. Naprawa nie była kosztowna, zostało to zrobione szybko. Więcej usterek w ciągu 4 lat nie miałem, rdza nigdzie się nie pojawia. Jestem trzecim właścicielem tego auta, poprzedni to auto garażował, ja również trzymam je w garażu. Należy pamiętać, że w tej chwili to auto ma 18 lat!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 131KM 96kW [l/100km]

9,3