Lista ocen Toyota Carina IV Sedan (48) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Volfodzio
Sedan 1.6 105KM 77kW
Auto jak na swój wiek i moc, pali rozsądne ilości paliwa. Wprawdzie nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jego możliwości na bardzo długiej trasie ale w nieco krótszej od pierwszego zapalenia się kontrolki rezerwy, do jej permanentnego promieniowania zrobiłem 80 km i to z zapieczonym zaciskiem i zużytym sprzęgłem. Po przeprowadzeniu napraw mam nadzieję wykręcić dobry dystans na jednym baku.
~Zedd
Sedan 1.6 105KM 77kW
W mieście w lecie średnio 8 litrów. W zimie do 10. W trasie ok. 6 litrów w zależności od \"masy nogi kierowcy\". Co do cen napraw... Jeśli zainwestujemy w droższe orginalne części to auto odwdzięczy się niezawodniością. Nie stosowałem zamienników oprócz lamp przednich. Musiałem je wymienić z uwagi na \"zmatowienie\". Oryginał - 300 zł, zamiennik - 120 zł (sztuka).
~Daniel
Sedan 1.6 105KM 77kW
Jeździłem Poldkiem 1,5, który palił min 9 gazu, maluchem palącym 10 benz i Golfem I 1.6, który min 8 gazu zassał. Tutaj engine 1.6 16V 105 km i spalanie średnie 8,5 a trasa 7 gazu, to rewelacja. Beznynki w trasie potrafi ok 6. Wymieniłem łaczniki - 100zł oraz pasek rozrządu z napinaczem + uszczelniacze na wale, ponieważ lekko się pocił.
~marcin.kawalek@centertel.pl
Sedan 1.6 105KM 77kW
mam zamontowany siakiś system chemiczny (hamerykański) obnizający zuzycie paliwa i jestem zadowolony w cyklu mieszanym pali nie wiecej niz 6,5 l wielokrotnie sprawdziłem bo niedowierzałem (nie jeżdze sportowo ale na skrzyzowaniach tez nie slimacze sie jak to w W-wie)
~d.k.
Sedan 2.0 GLI 121KM 89kW
Dosyć wysokie zużycie paliwa - średnio 12l LPG/100km. Carinę mam ponad pół roku, wyjeździłem 11tys.km, z napraw : wymieniłem termostat (50zł). I tyle! Podobno drogie są częśći oryginalne, ale jeszcze nie miałem okazji się przekonać.
~mlawi
Sedan 2.0 D 73KM 54kW
Dwójka dorosłych + dwójka małych dzieci + bardzo duży bagaż ( jak to przy żonie i dwójce maluchów) na trasie minimalne jakie miałem to 3,8 l /100 km. (jeżdźę bardzo spokojnie) W mieście do 6,5 l /100 km.
~tisio-Lublin
Sedan 1.6 90KM 66kW
Polecam osobom dużo podróżującym.Zużycie paliwa na trasie 3000 km(góry,autostrady)-5,6l!!!!!!!!!!!!/ 100.Co do napraw nie odbiegają od cen innych aut,z tym że serwis omijamy z daleka.Dużo tanich zamienników
~Jacek
Sedan 1.6 98KM 72kW
8,0 w miescie 6 na trasie (spokojna jazda), oryginalne czesci (bo tylko takie warto stosowac) - ceny czasami kosmiczne ale biorac pod uwage czestotliwosc usterek - to wcale nie tak drogo.
~tomektomek
Sedan 2.0 D 73KM 54kW
pod tym wzgledem jest to fenomen jazda emerycka 80-100 4,5 litra trasa jazda od 100-140 5 l miasto to znow zalezy od stylu spokojna bez szalenstw 5,5 mozj max to 6,5l /100km w miescie
Dziennik kosztów dla Toyota Carina IV Sedan
8,4
~zbyszek
Sedan 1.6 98KM 72kW
mnie ten samocod pali 9 litrow gazu w miescie a 7 litrow na trasie ten samochod jest praktycznie bezawaryjny jedynie jak go kupiłem to musiałem wymienic uszczelke pod glowica
Toyota Carina IV Sedan