Lista ocen Toyota Carina IV Sedan (46) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 77 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Volfodzio
Sedan 1.6 105KM 77kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Przełożenia dobrane typowo do dużego auta na trasy, ale w mieście jeździ się całkiem wygodnie, nie trzeba non stop wachlować lewarkiem. Wszystkie biegi wchodzą idealnie jak po prowadnicy, zero nieprzewidzianych luzów mimo 22 lat pracy ! Sama skrzynia to potężny kawał żelastwa, przy wymianie sprzęgła sprawi sporo problemów, na szczęście to zdarza się raz na ćwierć miliona km.
~solonyone
Sedan 1.6 98KM 72kW
Skrzynia begów to troche stare podejscie do tematu. Biegi są długie ale wchodzą pewnie i z wyczuciem. pomimo 17 lat eksploatacji bez zacieć i luzów. Czasem zgrzzytnie trójka ale to wina moich młodzieńczych lat i ostrych startów startw spod świateł. Jak już pisałem sprzętu nie oszczędzam ani o niego nie dbam. Nie poto kupuje sie japońca aby na niego chuchać.
~Robert
Sedan 2.0 D 73KM 54kW
Skrzynia tylko przeciętnie, długi skok lewarka, krótkie przełożenia, precyzyjne prowadzenie lewarka (po wymianie oleju), wsteczny nie zawsze wskoczy za pierwszym razem. Cóż do A80 i Hondy Accord troche brakuje.
~d.k.
Sedan 2.0 GLI 121KM 89kW
Ocena subiektywna: piątka jest za "krótka". Pewnie tak jest lepiej dla silnika, ale irytuje mnie, gdy przy 3tys.obr. na 5 biegu jedzie 100km/h. Powyżej tych obrotów, mam wrażenie, że "piłuję" samochód, a on "stoi".
~rysiaczki@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 GLI 121KM 89kW
mam problemy czasem jak włączam wsteczny to nie wchodzi jak po maśle, ale jak mocniej wycisne sprzegło to wchodzi, podczas jazdy przełączanie biegów nie stanowi kłopotów
~Patrzalkin
Sedan 2.0 GLI 121KM 89kW
Ja akurat sobie drążek skróciłem maksymalnie, ale biegi i tak lekko wchodzą. czasem przy wstecznym trzeba przesprzęglić, ale to drobiazg.
~zbyś twój
Sedan 2.0 D 73KM 54kW
Lewarek zmiany dobrze ułożony, łatwo zmieniające się biegi przy pieciobiegowej skrzyni
~Rafal
Sedan 2.0 D 73KM 54kW
Czasami, szczególnie w momentach kiedy trzeba to zrobić szybko troche nie wchodi wsteczny.
~mackownik@go2.pl
Sedan 2.0 D 73KM 54kW
czasem niezbyt płynnie wchodzą ale to chyba wina wieku, niekiedy wsteczny można wrzucić za 2-3 razem
~Zedd
Sedan 1.6 105KM 77kW
Precyzyjna chociaż po pewnym czasie pojawił się problem ze wstecznym.
Toyota Carina IV Sedan