Lista ocen Toyota Carina V (173) - Ergonomia

Na liście zabraknie 273 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~damian22krak@op.pl
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Trzeba pamiętać że ocenia się tu auto którego konstrukcja pochodzi z poczatku lat 90 tych. więc nie można tego odnosić do aut powstających obecnie. Deska rozdzielcza jest ergonomiczna, prosta i może sie podobać. Duże czytelne zegary, wszystko w zasięgu ręki.Na pewno bez zbytniej finezji i szaleństwa-po prostu klasycznie i praktycznie.Fotel kierowcy regulowany w trzech płaszczyznach + regulacja w oparciu na wysokości odcinka ledzwiowego...
~martin123
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Duże, pojemne auto, japończycy w tamtych latach pakowali schowki gdzie sie dało, a reszta dopiero sie uczyła. Bagażnik ogromny, po złożeniu siedzeń jak w kombi. Z przodu wiecej miejsca niż w dzisiejszych autach tej lub wyższej klasy, po prostu jest mnie napakowny elektroniką, poduszkami itp. Z tyłu niespotykana ilość miejsca na nogi dla pasażerów. Audi i BMW mogą się uczyć, jak też Passat B6.
~Karaś_2308
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Na ogromny plus- wygodne, duże welurowe fotele. Żadne inne nowsze auto którymi jeździłem nie posiada tak wygodnych foteli jak Carina (focus mk2, caddy mk4, w211, A4B6). Kierowca ma możliwość regulacji oparcia na lędźwia w trzech stopniach, dodatkowo. Wszystkie przyciski są widoczne i w zasięgu ręki. Ogólnie cała deska rozdzielcza: nudno - lecz z klasą.
~Jasiu, wielki fan Toyoty.
Hatchback 1.8 i 16V 107KM 79kW
Wszystko jest pod ręką tak jak być powinno. Brakuje podświetlenia sterowania szybami elektrycznymi i żarówki seryjnie są moim zdanie za słabe w lampkach dachowych, ale wymieniłem je na mocniejsze aby było coś widać. Zmieniłem tez kolor podświetlenia całego wnętrza na niebieski i uważam że jest ładnie. To nie tylko moja ocena:)
~Jarek Toifl
Kombi 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Coz,jestem chyba zbyt zachwycony tym autem,zeby pisac zle o nim.Jezdzilem Volvo 740 i uwielbialem to auto ale sie rozsypalo,wiec moje porownania na poczatku byly kiepskie z Volvo ale tak naprawde miejsca jest tyle samo,szczegolnie z tylu,wersja wyposazenia to bajka,jest wszystko,oprocz elektr.anteny.
~Piozma
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Wszystko na swoim miejscu , nic nie trzeba szukać . Jedyne zastrzeżenie do umiejscowienia sterowania szybami el. odruchowo chcąc otworzyć szybę kierowcy lub przedniego pasażera , ręka natrafia na przyciski tylnych szyb (5 lat i jeszcze się nie nauczyłem więc coś w tym jest)
~DRAMEN
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Jeśli chodzi o ergonomie to jest bardzo dobra.Kierownice oraz siedzenia mogę dopasować do siebie więc odpowiada mi to autko jak najbardziej.Przyciski oraz przełączniki są umieszczone intuicyjnie.Jak na 17-letnie auto jest bardzo dobrze wszystko rozmieszczone.
~cieply1978
Sedan 1.8 i 16V 107KM 79kW
Wszystko na swoim miejscu - włączniki,regulatory.Mile mnie zaskoczyła obecność regulacji natężenia oświetlenia tablicy zegarów.Trochę nieciekawie rozwiązana popielniczka gdzyż przy jeździe na 5 biegu trzeba pomanewrować ręką żeby coś do niej wrzucić.
~PLN
Hatchback 2.0 TD 83KM 61kW
Za wiele przycisków i przełączników nie ma, ciężko byłoby coś tu namieszać. Fajna jest możliwość płynnej regulacji (za pomocą pokrętła na dźwigni włączania wycieraczek) szybkości wycieraczek na najwolniejszym trybie, często się przydaje.

Usterki Toyota Carina V

Toyota Carina V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Patrol
Sedan 2.0 i 16V 126KM 93kW
W sumie to jest ok wszystko tam gdzie tzreba ale jakos mi sie wydaje ze mogło byc jeszcze lepiej nio ale porzadna 5 !!! Do tego te zegary bardzo widoczne i bardzo duże !!! Regulowana kierownica i siedzenie kierowcy w dwuch plaszczyznach !!!