Lista ocen Toyota Carina V (172) - Ergonomia

Na liście zabraknie 273 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Toyota Carina V
Trzeba pamiętać że ocenia się tu auto którego konstrukcja pochodzi z poczatku lat 90 tych. więc nie można tego odnosić do aut powstających obecnie. Deska rozdzielcza jest ergonomiczna, prosta i może sie podobać. Duże czytelne zegary, wszystko w zasięgu ręki.Na pewno bez zbytniej finezji i szaleństwa-po prostu klasycznie i praktycznie.Fotel kierowcy regulowany w trzech płaszczyznach + regulacja w oparciu na wysokości odcinka ledzwiowego...
~martin123
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Toyota Carina V
Duże, pojemne auto, japończycy w tamtych latach pakowali schowki gdzie sie dało, a reszta dopiero sie uczyła. Bagażnik ogromny, po złożeniu siedzeń jak w kombi. Z przodu wiecej miejsca niż w dzisiejszych autach tej lub wyższej klasy, po prostu jest mnie napakowny elektroniką, poduszkami itp. Z tyłu niespotykana ilość miejsca na nogi dla pasażerów. Audi i BMW mogą się uczyć, jak też Passat B6.
~Jasiu, wielki fan Toyoty.
Hatchback 1.8 i 16V 107KM 79kW
Toyota Carina V
Wszystko jest pod ręką tak jak być powinno. Brakuje podświetlenia sterowania szybami elektrycznymi i żarówki seryjnie są moim zdanie za słabe w lampkach dachowych, ale wymieniłem je na mocniejsze aby było coś widać. Zmieniłem tez kolor podświetlenia całego wnętrza na niebieski i uważam że jest ładnie. To nie tylko moja ocena:)

Usterki Toyota Carina V

Toyota Carina V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jarek Toifl
Kombi 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Toyota Carina V
Coz,jestem chyba zbyt zachwycony tym autem,zeby pisac zle o nim.Jezdzilem Volvo 740 i uwielbialem to auto ale sie rozsypalo,wiec moje porownania na poczatku byly kiepskie z Volvo ale tak naprawde miejsca jest tyle samo,szczegolnie z tylu,wersja wyposazenia to bajka,jest wszystko,oprocz elektr.anteny.
~Piozma
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Toyota Carina V
Wszystko na swoim miejscu , nic nie trzeba szukać . Jedyne zastrzeżenie do umiejscowienia sterowania szybami el. odruchowo chcąc otworzyć szybę kierowcy lub przedniego pasażera , ręka natrafia na przyciski tylnych szyb (5 lat i jeszcze się nie nauczyłem więc coś w tym jest)
~DRAMEN
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Toyota Carina V
Jeśli chodzi o ergonomie to jest bardzo dobra.Kierownice oraz siedzenia mogę dopasować do siebie więc odpowiada mi to autko jak najbardziej.Przyciski oraz przełączniki są umieszczone intuicyjnie.Jak na 17-letnie auto jest bardzo dobrze wszystko rozmieszczone.
~cieply1978
Sedan 1.8 i 16V 107KM 79kW
Toyota Carina V
Wszystko na swoim miejscu - włączniki,regulatory.Mile mnie zaskoczyła obecność regulacji natężenia oświetlenia tablicy zegarów.Trochę nieciekawie rozwiązana popielniczka gdzyż przy jeździe na 5 biegu trzeba pomanewrować ręką żeby coś do niej wrzucić.
~PLN
Hatchback 2.0 TD 83KM 61kW
Toyota Carina V
Za wiele przycisków i przełączników nie ma, ciężko byłoby coś tu namieszać. Fajna jest możliwość płynnej regulacji (za pomocą pokrętła na dźwigni włączania wycieraczek) szybkości wycieraczek na najwolniejszym trybie, często się przydaje.
~Patrol
Sedan 2.0 i 16V 126KM 93kW
Toyota Carina V
W sumie to jest ok wszystko tam gdzie tzreba ale jakos mi sie wydaje ze mogło byc jeszcze lepiej nio ale porzadna 5 !!! Do tego te zegary bardzo widoczne i bardzo duże !!! Regulowana kierownica i siedzenie kierowcy w dwuch plaszczyznach !!!
~ToFi
Sedan 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Toyota Carina V
Wszystko na swoim miejscu, wskaźniki dobrze rozmieszczone, spokojna i ponadczasowa stylistyka, elektryczne szyby, lusterka, światła i reflewygodne siedzenia, bardzo duży bagażnik mieszczący 2 wózki dziecięce plus sporo dodatkowego bagażu