Lista ocen Toyota Carina V (182) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 263 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~topol
Kombi 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Toyota Carina V
jedyną poważną usterką było wydmuchanie uszczelki pod głowicą, zakończyło się to jej wymianą, bez żadnych innych konsekwencji... końcówki drążków i drążki kierowniczae poleciały po 165 tys. km, tarcze hamulcowe po 220 tys. km, katalizator i układ wydechowy (częsciowo wymieniony profilaktycznie) po 240 tys. km, silentbloki i łącznik stabilizatora z tyłu po 270 tys. km, oryginalny akumulator zaczął słabnąć po 8 latach i został wymieniony. Poza...
1,0
Sedan 1.6 i 16V 99KM 73kW
Toyota Carina V
Psuł się więcej razy przez dwa lata niż moja Laguna i Astra przez 4. Dzięki mnie mój mechanik mógł wyjechać sobie na dobre wakacje i zmienić samochód na lepszy. Z poważniejszych usterek pompa wody, wtryski, tylne zawieszenie(miało prawo). Mała gumowa rurka biegnąca od głowicy do układu chłodzenia. Gumka koszt 20 zł wymiana 200. Maglownica do regeneracji, rozrusznik, alternator. Na sam koniec problemy z elektryką, palący się check engine.
~Grigo
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Toyota Carina V
jedyną poważną usterką był regulator napiecia - alarm zaczynał wyć i po tym sie zorientowałem że w ogóle coś jest nie tak z ładowaniem i napięciem w ciągu pięciu lat eksploatacji to był naprawdę pewny samochód wsiadać i jechać!!!oczywiście wszystko na bieżąco było robione, auto zadbane przebieg 300 tysiecy km to naprawde nic wielkiego dla tego auta!!!
Dziennik kosztów dla Toyota Carina V
6,3
8,1
9,8
~el.jot
Toyota Carina V
No właśnie - poprzedni właściciel nie dbał o samochód więc trochę musiałem w niego zainwestować. Wymiana wszystkich amorków przy przebiegu 136 tyś (po Wrocławskich "drogach"). Ciągle jakieś wycieki z silnika. Znam inne Cariny które są całkowicie bezproblemowe ale moja jest dowodem na to ze jak sie nie dba o samochód to się z to odpłaci :(
~Warszawa-Poznań - 2godziny
Toyota Carina V
Auto ardzo wrazliwe na przegrzanie i właściwy poziom oleju. Zawieszenie nie wytrzymuje polskich dróg,zwłaszcz jak ktoś czerpie przyjemność z jazdy. Uwaga na wycieki,trzeba pilnować chlodnicy i szczelnosci układu chłodzenia. Ostatni sypnął sie alternator(w zime) ale udało sie załatwic zamiennik w rozsądnej cenie.
~Calidris
Toyota Carina V
Zupełnie nic, tylko żaróweczka podświetlenia konsoli środkowej i żarówka świateł mijania. Tylko raz stanąłem w trasie gdy odpadła mi cześć tłumika szorując po asfalcie. Ale miły człowiek w Namysłowie dospawał mi za jedyne 20 pln. i śmigam dalej. Dodam, że tłumik jest nadal oryginalny w 16 letnim aucie!!!
~carin7
Sedan 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Toyota Carina V
Było wymienione sprzegło jak pisałem wyżej i chłodnica prawie jednocześnie ,ale to przez poprzedniego właściciela, tak ,że ja kompletnie nic nie robiłem przez ponad rok czasu dlatego daje tu maksymalną ocenę. Tylko jeżdzę no i wlewam paliwo to jest to co robię przy tym samochodzie.
~Jarek Toifl
Toyota Carina V
Zadnych usterek,a jak czytam te wszystkie oceny to mam wrazenie,ze japonczycy wyprodukowali auto,ktore jest idealne.Najgorsze jest to,ze ludzie narzekaja coraz bardziej na nowe Avensisy,szkoda,bo Carinka nie jest wieczna i co potem....ale to za pare ladnych lat.
2,0
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Toyota Carina V
musiałem wymienić pierscienie i panewki bo brała olej ok. 1l na 1000 to chyba sporo i po remoncie obroty silnika jak się nagrzeje i jade niechcą spaść poniżej 1000 obr. a jak chwile postoi nagrzany ok 1min to spadają na 800 co może nie grać
~Remazik
Sedan 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Toyota Carina V
Brak żadnych poważnych usterek przy przebiegu 400 tysięcy. Skrzynia i silnik jak najbardziej nie zawodne. Raz zdażylo się że padła cewka zapłonowa i samochódł zgasł. Brak poważniejszych usterek. Po prostu Japończyk !