Lista ocen Toyota Carina V (255) - Silnik

Na liście zabraknie 191 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radek łódź
Sedan 1.8 i 16V 107KM 79kW
silnik wysokoobrotowy, jak nie wkrecisz to nie jedziesz. Od 4.5 tys obrotóz zaczyna ciągnąc do 6.5 (ale nie boli go to bo jest do tego przewidziany). Przy normalnej jździe wystarczy krecić do 3tys. Osiagi wystarczajace do normalnej jazdy
~baranimayk
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
cichutki, mocny ale do dynamicznej jazdy potrzebuje wysokich obrotów (wkręca się momentalnie), co jednak raczej nie pasuje do miękko zestrojonego zawieszenia, elastyczność dobra, ale lepiej zredukować do 4 przy wyprzedzaniu tirów - idzie jak rakieta.
~mietekr1
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Słabo zbiera się z niskich obrotów.Lecz do ekonomicznej jazdy po mieście wystarczy 2tys.Udało mi się rozpędzić do 180km/h wydaje mi się że mogło by być szybciej ale się bałem:).Ostatnio okazało się że pali olej i się przegrzewa:(
~Grigo
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Co do pracy silnika to bezproblemowa do ok 350 tys. później zaczął brać olej i to w ogromnych ilościach, elastyczny dosyc słaby jak na te gabaryty, pali bardzo mało na trasie z klimatyzacją przy oszczędnej jeździe poniżej 6 litrów
~Calidris
Kombi 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Silnik w sam raz do tego auta. Dobrze wyprzedza się na 3 biegu, choć kopa dostaje dopiero po przekroczeniu 4000-4500 obr. Przyspieszenie fabryczne 9,5 do 100km bo jak na swe gabaryty stosunkowo lekkie auto to jest - 1160kg z klimą.
~andrzej
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Silnik sprawuje się bardzo dobrze przy mniejszym obciążeniu pojazdu. Przy pełnym obciążeniu trochę brakuje elastyczności, ale ciągnie naprawdę miło do ok. 160 km/h. Na autostradzie nie jest zawalidrogą, a w mieście też ok.
~kielt
Kombi 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
silniczek pięknie brzmi jak v6, szczególnie jak mocniej dodaje się gazu. jest bardzo elastyczny od 1600obr/min przyśpiesza a miałem passata 115km tdi więc wiem co mówie. nie ma szans na przyspieszeniu ale elastyka super.
~konrado888@wp.pl
Sedan 2.0 D 73KM 54kW
Carina E 2.0 D z 1995 r. ma na liczniku 257 tys. km i silnik jest ok żadnych stuków, . Mogła by mieć lepsze blachy. Serwis ogranicza się do wymiany olejów i filtrów i do wymiany zużytych części takich jak klocki, bębny, rozrząd.
~marek
Hatchback 2.0 i 16V 126KM 93kW
takiego silnika nie widziałem nigdy, mimo ze sie troszke "poci" to mimo 405 tys przebiegu i 200 tys na gazie LPG, od wymiany do wymiany czyli jakies 12 tys km, nic nawet nie zagladam,,, jednym słowem super,,

Usterki Toyota Carina V

Toyota Carina V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Carina e ;)
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Carinke mam juz 7 lat.zadnej usterki zadnych problemow z silnikiem ani niczym innym.Toyotka jest oszczedna;malo pali.silnik doskonaly,zwawy.Polecam zwlaszcza mlodszym ludziom ktorzy chca zakupic dobry samochod i za dobra cene!!