Lista ocen Toyota Carina V (255) - Silnik

Na liście zabraknie 191 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~roki
Sedan 1.8 i 16V 107KM 79kW
Silnik jest bardzo elastyczny i bardzo fajnie ciągnie od najniższych obrotów, chociaż najbardziej wgniata w fotel powyżej 3,5 tyś obrotów. Bardzo równa praca silnika.
~Mateusz
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
silnik nie sprawia zadnych problemów. Załozona jest instalacja LPG i tez niema problemów. W tym saochodzie moga tylko plastiki trzeszczec od anszych polskich dróg:) Pozdrawiam
~wd.m@neostrada.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Silnik dynamiczny tylko przy wysokich obrotach-niestety jest wtedy nieprzyjemnie głośny.Elastyczność dosyć dobra;maksymalny moment obr.osiągany za wysoko-5200 obr/min
~CarinaGTI
Hatchback 2.0 i 16V 126KM 93kW
silnik jest wysokoobrotowym, fantastycznie zaczyna jezdzic już od 3000-3500obr.min, ma rezerwe mocy przez co ingerencje mechaniczne-np. w głowice służą mu bez trudu
~Zadowolony uzytkownik Toyoty
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Kierowca ma wybor: albo oszczednosc paliwa przy niskich obrotach, albo stosunkowo wysoki moment obrotowy i moc przy wysokich obrotach (jak to w autach z kraju kwitnacej wisni)
~PiotrS
Sedan 1.6 i 16V 99KM 73kW
Silnik pracuje głośno, przy większych prędkościach jego dźwięk jest denerwujący. Do sprawnego wyprzedzania należy bardzo przeciągać biegi.
~lysy1233
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Mimo przebiegu prawie 300 tys km silnik pracuje cicho i równo. Nie nie ma do czego się przyczepić. Spalanie oleju wynosi około 1,5 l / 10 tys...
~Remazik
Sedan 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Żadnych problemów z silnikiem, na piątym biegu wolno się zbiera lecz na czwórce to szatan. Co do kultury pracy nie mam zastrzeżeń. Polecam ten silnik!
~antos
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
ogólnie dynamiczny , jednak trochę głośny powyżej 120km/h , udało mi się rozpędzić do 195km/h i to nie na autostradzie u niemca tylko na naszej krajowej E7

Usterki Toyota Carina V

Toyota Carina V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~D.
Hatchback 2.0 D 73KM 54kW
solidna jednostka, niezawodny również w temperaturach ok -30 stopni, nawet przy przebiegu 300 tyś można to auto śmiało kupować i długo jeszcze posłuży