Lista ocen Toyota Carina V Sedan (79) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~damian22krak@op.pl
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Trudno mi cokolwiek powiedziec o cenach napraw, bo po prostu do tej pory ich niewykonywałem :) Jeżeli chodzi o podstawowe części takie jak filtry czy klocki jest przeciwny powszechnej opini ze \"sa one drogie bo to japonczyk\". Tak mnie straszono przed zakupem tego autka, a jak sie okazuje w praktyce ceny czesci nie odbiegaja wogole od tych do aut niemieckich czy francuskich. Zużycie paliwa naprawde miło zaskakuje i jest niskie. Jest ono moim...
~DRAMEN
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Jeśli chodzi o ekonomiczność to na swoim przykładzie mogę napisać ,że jest to oszczędne autko silnik nie sprawia mi problemów.Spalanie przy oszczędnej jeździe to 6,4 l/100 poza miastem w mieście 8,5. Jeżdżę raczej poza miastem więc średnie spalanie to 7,4 l.Uważam że jest dobrze.Na baku przejechałem w trasie 760 km(Skandynawia)i jeżdżąc Hondą Accord odczuwam różnice w zużyciu paliwa. Jeśli chodzi o przeglądy to co roku w grudniu na święta...
~roki
Sedan 1.8 i 16V 107KM 79kW
Jeszcze tak ekonomicznym autem nie jeździłem. Przy ostatniej jeździe do poznania (z narzeczoną oczywiście, a już niedługo żoną hura !!!) zatankowaliśmy pełny zbiornik (aż do cpyknięcia pistoletu). Po przejechaniu 93 kilometrów dolaliśmy do pełna (tzn też do cpyknięcia pistoletu) i weszło 1,8 litra benzyny!!!. Coś nie wierzyłwm za bardzo i dolaliśmy pod sam korek to wtedy weszło 4 litry :). Dodam że jechaliśmy do 100 km/h. Po mieście wychodzi...
~lysy1233
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Mam zalozony LPG i koszt przejechania 100 km wynosi okolo 18-19zl. Spalanie jeszcze nie przekroczylo 9 litrow na 100 km w jezdzie mieszanej. Nie mialem okazji wyjezdzic po miescie tyle zeby napisac o spalaniu maksymalnym,jednak mysle,ze 10 l lpg/100km to bedzie to. Ceny napraw tez nie przerazaja. A ceny czesci- rozrzad-160 zl,swiece zwykle po 10 zl,filtry do 20 zl,a z powazniejszych rzeczy,to nic jeszcze nie robilem.
~carin7
Sedan 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Jeżdzę przeważnie na gazie , benzyna tylko na pierwsze minuty po włączeniu silnika i po każdym zatankowaniu butli gazem przegonie go około 15km na benzynie.Zużycie benzyny na trasie oscylowało w granicach 7,5l przy różnej prędkości nawet i tej wiekszej. Gazu od 7,7l w trasie do 11,3l w mieście, jak na tą pojemność silnika wydaje mi się spalanie umiarkowane. Instalacja gazowa 4 rok i spisuje się bez zarzutu.
~huligano
Sedan 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
jak na silnik 2.0 133km to mocy wystarczy. zuzycie paliwa ok 9-10l w mieście i ok 9 na trasie.ostatnio nawet zszedłem do 7L po mieście z włączoną klimą nie jeżdżąc wolno ale też nei przyspieszając maksymalnie. oczywiście pisze o spalaniu lpg bo na benzynei rzadko jeżdże oczywiscie jak porządniej przydusze to i 12l wypije ale nie wiecej
~Jarek
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
POdobno Toyota mało pali to nie prawda - trasa 10,5 gazu miasto 12,5 przy normalnej jeździe ale nie szybciej jak 150 km/h na benzynie miasto 10l trasa 8 l Ceny napraw naprawa hamulcy tył 300 zł w tym bębny i szczęki gumy stabilizatora tył 30 zł nic pozatym nie naprawiałem chociaż bierze oliwkę i trzeba zrobić pierścionki a to napewno będzie kosztować
~przemass
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Spalanie jest male w stosunku do mocy silnikow. LPG: trasa ok 8,5-8,9 L miasto 10-11 L BENZYNA: trasa ok 7,5-8 L miasto ok 9-9.5 L Dzieki temu ze samochod ma juz pare lat, koszt czesci jest niewielki, tym bardziej ze w ogole sie nie psuje, a wymieniac trzeba jedynie rzeczy ktore sie poprostu zuzyly.
~PiotrS
Sedan 1.6 i 16V 99KM 73kW
Toyotę Carine kupiłem ze względu na niskie zużycie paliwa. Dobrze wyregulowana oszczędza portfel na stacji. Niestety naprawy w Carinie zniechęcają. Części dość drogie. Używane cięgno wycieraczek 150 zł, używany wtrysk boscha 100 zł, zawieszenie tylne zamienniki (poduszki, amortyzatory, sprężyny) 1000,

Usterki Toyota Carina V

Toyota Carina V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~lysy1233
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Tu jest rewelacyjnie. Średnie spalanie po przejechaniu około 50 tys km plasuje się poniżej 8,5 l lpg/100km Ceny części są porównywalne z każdym innym autem tej klasy i jedynie ceny w ASO powalają. Jednak mało kto kupuje tam cokolwiek do tak starych aut. Poza tym niewiele sie tu psuje.
Toyota Carina V Sedan