Lista ocen Toyota Carina V Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW 1992-1997 (25) - Silnik

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~damian22krak@op.pl
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
silnik przy przebiegu 273 tys (120 tyś mojego użytkowania od 3,5 roku)bez zadnych usterek, do tego stopnia ze od wymiany do wymiany oleju nie trzeba zagladac pod maske i wyciagac bagnetu aby z niepewnoscia sprawdzac czy jest olej czy juz go nie ma. Jezeli troche zadba sie o to autko ( reglarne wymiany filtrow oleju itd ) odwdzieczy sie niezawodnoscia a jedyne koszty jakie sie ponosi to te na stacji benzynowej podczas tankowania - co tez mile...
~lysy1233
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Poki co pracuje bardzo rowno i cicho. Powyzej 3000 obr dopiero zaczyna halasowac. 115 koni wystarcza do normalnej jazdy i naperno nie jest to mul. Niestety autko jest ciezkie i nie kazdemu da sie uciec:) Ale jazda jest przyjemna i wyprzedzanie nie stanowi problemu.Zauwazylem,z etroszke uleju ubywa,ale zwazywszy na przebieg,to nie jestem zaskoczony.
~DRAMEN
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Auto ,może nie jest demonem szybkości ale nie o to chodzi w dzisiejszych czasach.Jest za to oszczędne jeśli jeździ się na "zielonej kontrolce".Silnik elastyczny i jak trzeba można przyśpieszyć oczywiście kosztem spalania.Nie szukałem jednostki pod kątem osiągów tylko spalania.
~mietekr1
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Słabo zbiera się z niskich obrotów.Lecz do ekonomicznej jazdy po mieście wystarczy 2tys.Udało mi się rozpędzić do 180km/h wydaje mi się że mogło by być szybciej ale się bałem:).Ostatnio okazało się że pali olej i się przegrzewa:(
~Grigo
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Co do pracy silnika to bezproblemowa do ok 350 tys. później zaczął brać olej i to w ogromnych ilościach, elastyczny dosyc słaby jak na te gabaryty, pali bardzo mało na trasie z klimatyzacją przy oszczędnej jeździe poniżej 6 litrów
~andrzej
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Silnik sprawuje się bardzo dobrze przy mniejszym obciążeniu pojazdu. Przy pełnym obciążeniu trochę brakuje elastyczności, ale ciągnie naprawdę miło do ok. 160 km/h. Na autostradzie nie jest zawalidrogą, a w mieście też ok.
~Jaros
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Silnik jest wprost cudowny, co prawda nigdy nie był gazowany i stad ta niezawodność, i kultura pracy wynika, z małej pojemności osiągnięto naprawde przyzwoite osiągi, zapewniajace naprawde przyjemna jazdę
~przemass
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
1.6 L to troszeczke mało do tego pojazdu, ale daje rade. Pieknie chodzi na benzynie 98 oktanowej. Silnik najlepsza moc łapie na ok od 3,5 tys obrotow, pozniej juz rozkreca sie bezproblemu do 7,5 tys.
~pedrop@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Elastyczność jest w miarę dobra przy małym obciążeniu, ale przy 4 lub 5 osobach paru bagażach i klimie to trochę za mało. Silnik lubi wyoskie obroty i jazda w pojedynkę powyżej 4000 obr. daję trochę frajdy.
~lysy1233
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Mimo przebiegu prawie 300 tys km silnik pracuje cicho i równo. Nie nie ma do czego się przyczepić. Spalanie oleju wynosi około 1,5 l / 10 tys...
Toyota Carina V Sedan