Lista ocen Toyota Carina V Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW 1992-1997 (22) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~damian22krak@op.pl
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Nie ma co sie oszukiwać, że układ jezdny pozwala na dynamiczną jazdę w zakrętach - wkońcu to nie jest auto sportowe :) Mała masa pojazdu dodatkowo sprawia że przy dynamicznym pokonywaniu osrych łuków trzeba uważać szczególnie jeżeli podróżuje się samemu. Osobiscie auto lepiej mi się prowadzi kiedy podróżuje z kompletem pasażerów. No i fabryczne opony ja dla mnie za wąskie. Pozytywnie oceniam ich wymiane na 195 przod i 205 tył.
~przemass
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Carina ma fatalny skret porownujac z innymi samochodami. Gdy nie trzeba sie parkowac co chwila to jazda sprawa przyjemnosc. Trzyma sie drogi, ale trzeba uzywac lepszych opon. Poslizgi mozliwe tylko przodem, tyl sprawuje sie super. WIELKI "+" ZA WYTRZYMALOSC ZAWIESZENIA NA POLSKICH DROGACH, DOPIERO PO 13 LATACH WYMIENILEM AMORKI, SPREZYNY I NIEKTORE ELEMENTY ZAWIESZENIA
~Arkadiusz
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Układ jezdny naprawde na duzy plus. Przez 200 000km przy zawieszeniu nic nie było dotykane bo nie wymagało to tego i nie wymaga nadal. Komfort zawiesenia: typowo autostradowe do szybkiej jazdy. Ładnie moza z wiekszą prędkosciąwejsc w zakręt. Jednak na miescie juz tak pieknie nie jest. Al coś za coś.
~DRAMEN
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Jeśli chodzi o własności jezdne dla mnie rewelacja jeździłem Hondą Accord i tamto zawieszenie jak dla mnie było za sztywne.Carina trzyma się dobrze drogi i zawieszenie jest według mojej oceny rewelacyjne mam nadzieje że mój kolejny samochód bedzie miał podobne własności jezdne.
~KS
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Rewelacja , trzyma się drogi jak przyklejona, można szybko pokonywać zakręty. Zawieszenie bardzo wytrzymałe na polskie drogi. Amortyzatorów -78% nie zmieniałem od nowości a przejechałem nia 200 tys km.
~andrzej
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Bardzo dobrze trzyma się w zakrętach, choć jak dla mnie trochę za miękki. Nie sprawia problemów jak narazie wymiana tylko tylnych drążków stabilizatora. Koszt ok. 200PLN
~lysy1233
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Sama przyjemnosc z jazdy. Trzyma sie drogi jak przyklejone. Uklad kierowniczy dziala precyzyjnie,a zawieszenie na tyle sztywne,ze mozna rozroznic rodzaj asfaltu pod kolami:)
~mart@mayanet.pl
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
plynie sie, a nie jedzie - w koncu to limuzyna i to ze wspomaganiem ;) Zastrzezenia mozna miec tylko do sterownosci powyzej 120kmh - prowadzenie przestaje byc pewne i stabilne.
~Jarek
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
na suchym 130 km/h w zakrętach i trzyma się super gorzej jak deszcz pada nie radze szybciej jak 90 km jechać poprostu wypada z zakrętu na nowych oponach michelen

Usterki Toyota Carina V

Toyota Carina V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~pedrop@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
zawieszenie trochę za twarde i za głosne. Ma tendencje do zarzucania tyłem auta. Ogólnie jednak dobrze się trzyma drogi, a na zakrętach nie "nurkuje" jak to miałem np. w ESCORCIE
Toyota Carina V Sedan