Lista ocen Toyota Carina V Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW 1992-1997 (23) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lysy1233
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Nagrzewa sie bardzo szybko i w kilka minut jest goraco w kabinie. Swieze powietrze rowniez z latwoscia wpada do srodka. Jedynie do czego mam zastrzezenie,to nawiew w konsoli centralnej,ktory zawsze wpuszcza chlod do srodka. Wyjatkiem jest ustawienie nadmuchu na "srodek",wtedy jest cieple. Przy ustawieniu "na szybe","nogi" lub jedno i drugie dostajemy chlodem po twarzy. Latem jest to zaleta:) Szkoda tylko, że uszczelki się wykruszyły i zimą...
~Grigo
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
wersja z klimatyzacją manualną działa idealnie, bez problemów radzi sobie z upałami i ostrymi zimami, jesienne deszcze i wilgoć tez nie są straszne, bez najmniejszych problemów radzi sobie z parowaniem szyb nawet w komplecie
~lysy1233
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Z tym ogrzewaniem różnie bywa. Przy wysokich mrozach dość długo trwa nagrzanie wnętrza, a przy ustawieniu\"na szybę\" środkową kratką wieje mroźne powietrze. jest to wynikiem starzenia się uszczelek...
~przemass
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Turbina nadmuchu po parunastu latach moze "ćwierkać" ale ogolnie dziala super. Szyby potrafią parować w ulewie, czy deszczu, ostatnio musialem je przecierać co nigdy mi sie nie zdażało.
~Jarek
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Tu jest tragedia nie mam klimy a nawiewy kiepsko działają w poprzednim samochodzie było o wiele lepiej porażka Toyoty - wentylator jest w kabinie no i chałasuje
~pedrop@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
japończyki grzeją dobrze, lepiej niż w niemieckich autach (nawet lepiej niż w nowej Omedze), klima trochę za bardzo obciąża ten silnik - muszę czasami wyłączać podczas wyprzedzania !
~DRAMEN
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Autko szybko się nagrzewa i przede wszystkim co ważne jest,nie parują szyby jak to ma miejsce w golfie kombi którego mam.Uważam że wentylacja jest rewelacyjna.
~andrzej
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
W zimie szybko się nagrzewa. Czasami trochę parują szyby, ale klima pomaga. Trzeba pamiętać o wymianie filtra przeciwpyłkowego (przy pedale gazu)
~damian22krak@op.pl
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Bez zarzutów, oczywiście jeżeli ktoś ma model samochodu bez klimatyzacji - tak jak ja - może powiedzieć smiało iż bardzo jej brakuje w gorące dni :(

Usterki Toyota Carina V

Toyota Carina V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jaros
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Irytował mnie jedynie zawsze czas, ogrzania wnętrza w czasie zimy, i parujące okna, jednak nie był to jakis wielki minus.
Toyota Carina V Sedan