Lista ocen Toyota Celica V Coupe (57) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~biolon
Coupe 2.0 i 16V 156KM 115kW
Najmocniejsza strona Celicy.. bez dwóch zdań ma najbardziej usportowione zawieszenie w wersji że tak ujmę "rynkowej". Mam opony 195/60/14 i mimo takich "niesportowych" opon samochód ciężko jest przechylić [o ile w ogóle się przechyla;-) ]. Zakręty bierze tzn. połyka. Trzeba się przejechać by wiedzieć o czym mowa. Hamulce z kolei zostawiają trochę do życzenia. Hamować mocno hamują, ale przełożenie pedał-hamulec jest nie najlepsze. Takie mam...
~3eci@vp.pl
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Tutaj jest swietnie...... do czasu kiedy nie zaczynaja sie problemy z tylnym wielo-drazkowym zaiweszeniem (nie ma belki ani nic takiego, sa wahacze w postaci drazków). Gdy zawieszenie jest zuzyte autko zaczyna plywac. koszty naprawy nie sa bardzo drogie, pod warunkiem ze nei korzysta sie z ASO, tam komplet drazkow sumarycznie 3500 PLN. Ale gdy zawieszenie w pelni sprawne pozwala sie delektowac swietna trakcje i zachowaniem, przewidywalana...
~Ted
Coupe 2.0 i 16V 156KM 115kW
Układ jezdny jeśli jest zadbany ( - wymiany łączników, amortyzatorów itp ) to czysta przyjemność z jazdy. Jeśli jest równa nawierzchnia to auto jedzie jak przyklejone do nawierzchni i bardzo trudno wyprowadzić go \"z równowagi\" , chyba że ktoś tego bardzo chce wtedy praw fizyki nie da się oszukać. Przy gwałtownym hamowaniu np. na mokrej nawierzchni pomaga oczywiście ABS.
~bobi
Coupe 1.8 i 16V 115KM 85kW
Samochód prowadzi się wyjątkowo łatwo. Zawieszenie dobrze trzyma się drogi bez względu na prędkość. Jeżdżenie z prędkościami około 200 km /h nie było żadnym problemem. Promień skrętu 11m - czyli średnio.Jest komfortowy jak na ten typ samochodu. Nie wymieniono żadnego elementu zawieszenia w całym okresie eksploatacji. Badania na stacji diagnostycznej nie wykazały usterek.
~nie jestem właścicielem tylko braciszek i porównuje celice do bmw 318 is e30
Coupe 2.0 i 16V Turbo 4WD 204KM 150kW
sztywne sportowe czteronapędowe zima rewelka deszcz rewelka trakcja bajera permanętny 4x4 naprawde super i bezawaryjny nie ukrywam lepsze doznania i frajdę dawała "is-ka" ale to chyba przez to ze tył napęd .nie raz braciszek toyotą mnie w zime wyciągał z podwórka bo nie byłem w stanie nawet ruszyć beemką
~~Tomek(Tresorator)
Coupe 2.0 i 16V 156KM 115kW
Miałem już trochę samochodów, i niech sie te wszystkie elektroniczne cacka schowają - to co daje celina analogowo to jest odlot. Auto wchodzi w zaktęty rewelacyjnie, trzyma się drogi jak na szynach. bardzo precyzyjny układ kierowniczy cały czas czyjesz samochód - dla mnie rewelacja.
~drassari
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
jest przewidywalny ale nie zawsze, jest pod sterowna ale na nawierzchniach nie utwardzonych przy większych prędkościach pojawia się nadsterowność, ja już raz zaparkowałem w rowie tylem do kierunku jazdy przy 70km/h i co? lusterko tylko odpadło
~TOYOTA CELICA 2.0GTI POLECAM WARTO
Coupe 2.0 i 16V 156KM 115kW
UKŁAD JEZDNY SPRAWDZA SIĘ . RAZ TYLKO MIAŁEM DACHOWANIE BO AUTO WPADŁO PRZY 150 W DZIURE NA OSTRYM ŁUKU 40KM/H OGRANICZENIE TROCHE KONTROWAŁEM ALE NIE DAŁEM RADY , RZADKO AUTO TRACI TOR JAZDY , ZAWIESZENIE ZAWSZE MIŁO PRACUJE ,
~Bartek0827
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Na zalecanych przez producenta oponach przy wyższych prędkościach czasem czuć delikatny uślizg tylnych kół, ale ogólnie prowadzi się świetnie. Myślę, że szersze opony na tylnej osi, bądź dystanse rozwiążą nieznaczne niedoskonałości.
Dziennik kosztów dla Toyota Celica V Coupe
10,5
11,3
~SPIDER666666@poczta.fm
Coupe 2.2 GT 136KM 100kW
Wszystko fajnie jak jeździmy po autostradzie lub innych gładkich szosach, gdyż autko ma sportowe zawieszenie czyli twarde, na naszych polskich drogach niestety się to czuje w komforcie i kieszeni.
Toyota Celica V Coupe