Ocena kierowcy - Toyota Corolla Verso E120

czarus318, 9 lat temu
Silnik 1.8 VVT-i 130KM 96kW
Rok produkcji 2005
Toyota Corolla Verso E120 1.8 VVT-i 130KM 96kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : fajna bryłą, przestronność w środku
Fajna bryłą, przestrzenny w środku. Mam 195 cm wzrostu i czuję się naprawdę wygodnie w tym aucie, nie to co w seat ibiza gdzie kierownicę miałem między nogami.
1.8 129KM jak do tej pory a użytkuję 4 lata brak większych problemów. Na początku użytkowania padła jedna cewka zapłonowa. Silnik w miarę dynamiczny.
brak problemów technicznych. Podczas chłodów chodzi ociężale, po rozgrzaniu silnika jest spoko, ale to chyba przypadłość wszystkich skrzyń, tak myślę.
brak uwag, wszystko jest jak najlepiej. Trzyma się drogi, nie ma poczucia że zaraz wyleci na zakręcie z drogi.
widoczność dobra, jedyne co mi osobiście przeszkadza to słupki boczne szyby przedniej. Są szerokie i zasłaniają sporo.
wentylacja, ogrzewanie i klimatyzacja działa rewelacyjnie, brak jakichkolwiek wad jak dla mnie
Jak już wyżej wspomniałem mam 195 cm wzrostu i czuje się w środku komfortowo jeżeli chodzi o ilość miejsca. Tylna kanapa dzielona i regulowana. Dodatkowo w przedziale bagażowym są dwa dodatkowe fotele, ale to raczej dla dzieci lub bardzo drobnej budowy osoby.
Bywają momenty gdy słychać silnik, zwłaszcza przy wyższych obrotach. Ogólnie jest cicho, jak już się spokojnie jedzie na 5 biegu jakieś 120 km/h
Jeżeli chodzi o spalanie to średnio to 8,5 l/100km (zmierzone) w cyklu mieszanym 60/40 poza miastem. Wskazania komp. pokładowego w trasie E7 przy prędkości 90km/h na 5 biegu pokazywał nawet 5,5l/100km. Moje autko posiada LPG i spalanie średnio wychodzi 10,54 l/100km (średnia wyliczona z zebranych danych przez ostatni rok)
Myślę że autko jest dobrze wykonane, chociaż osobiście zmienił bym wygląd środkowej konsoli, trochę takie byle jakie. Co do ceny w porównaniu z innymi podobnymi autami to troszkę drogie w zakupie, ale też nie traci dużo na wartości jak inne autka tej klasy.
Na początku użytkowania padła jedna cewka zapłonowa. Świecą się kontrolki od stabilizacji toru jazdy. Padł podobno czujnik, który niestety kosztuje prawie 2500 zł. Brak jakichkolwiek objawów żeby z autem coś się działo.
brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 VVT-i 130KM 96kW [l/100km]