Ocena kierowcy - Toyota Corolla Verso AR10

Silnik 2.2 D-4D 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: 5 lat
Toyota Corolla Verso AR10 2.2 D-4D 136KM 100kW 2007-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : D4D 139 koników z Polskiej fabryki jest super!
Nigdy nie zawiodło, małe spalanie, świetna trakcja, żadnych negatywów. Żadnych dodatkowych kosztów.
Dobry silnik, turbodziura niewielka, daje żwawo do przodu i przy tym oszczędny. Oleju bierze mało, praktycznie przy przebiegach 15000-20000 dolewka to około 0,5-1 L przy bardziej dynamicznej jeździe. Trzeba jednak pamiętać że turbina jest schładzana olejem, więc pewna jego część jest zapewne spalana na niej przy bardziej intensywnym użytkowaniu.
0 - przetłumaczę - NULL, ZERO PROBLEMÓW !
No tu jest SUPER!. Kiedyś dla porównania wybrałem się na przejażdżkę testową znaną trasą nowym Picasso C6 z salonu i porażka! Tam brum podwozia ogłuszał jak by to było auto ze szrotu, a w moim paroletnim VERSO cisza!
Mam z tyłu i z przodu czujniki parkowania, polecam. Poza tym z przodu i boków ogólnie nieźle.
Żal że na skinienie dłoni nie ma kelnera....
Klima bez zarzutu, manual i automat, funkcja szybkiego odparowania szyby też, ogólnie nigdy nie miałem z tym problemu.
Spoko, luz, z tyłu regulacja foteli, żadnych uwag!
Cicho nawet przy 180 km/h na autostradzie. Jazda benzyną przeciętnym kompaktem jest przykrością. Jadąc po równej drodze w Niemczech 200km/h można spokojne rozmawiać.
Nie rujnuje kieszeni, średnio 6 l/100 diesla. Kiedyś na Słowacji w teście na kropelce wyszło poniżej 4,5l/100 km. Ogólnie super!
Jak kupowałem w 2007, mogłem za tą ceną mieć RAV4 w benzynie. Nie wiem czy dobrze zrobiłem biorąc VERSO w dieslu. Jednak mam rodzinę 5-os, a VERSO jest większa i bardziej pakowna od RAV4. Dzisiaj może bym wybrał RAV4, rodzina mi się rozprasza ;-) ale uważam że na ten czas wybór był właściwy.
110 tyś i nic, no sorry- 1 żarówka ..
NIC! NIC! i jeszcze raz NIC!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-4D 136KM 100kW [l/100km]

Toyota Corolla Verso AR10