Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Kombi (130) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
W mojej przy 90000 coś padło, podczas jazdy gruchotało i mieliło. Trzeba było odwiedzić serwis i zapłacić 2000zł :( Według mnie takie coś nie powinno się zdarzyć w \"nieawaryjnej\" Toyocie. Szwagier też jeździł taką toyota tyle że z automatyczną skrzynią i miał wiele problemów z nią. Podczas wyprzedzania skrzynie się rozsprzęglała i nie można było jechać. Wiem że to były awarie sterowania, kilka razy wystarczyło zresetować komputer, ale i tak...
~ouragan
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Biegi wchodzą bez zarzutu, czasami wsteczny na dwa razy. Drążek dziwnie ustawiony bo wizualnie trójka jest na miejscu jedynki... z gałki drążka zeszła metalizowana farba :) (miałem się doszukiwać wad). Przy 2100 jedzie 60 w mieście a na autostradzie przy 140 ma max moment dający niezłą elastykę do 160. I tu pojawia się problem bo w zakresie 110 - 130 silnik jest nieco słabszy (trzeba deptać aby dostać się do 4000). Albo - albo - moim zdaniem...
~Dominik
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Skrzynia biegów to chyba jedyna nieudana rzecz w Corolli i bardzo droga w naprawie. Bardzo słabe są łożyska oraz synchronizatory, których naprawa wiąże się z kosztami powyżej 2tyś złotych. Kupując używkę trzeba dokładnie sprawdzić czy nie ma żadnych zgrzytów przy redukcji itp. Miałem do czynienia z 4 egzemplarzami (w firmie) i 3 miały poważne problemy ze skrzyniami.
~Michał
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
W sumie wygodna w operowaniu, ale przy wrzucaniu wstecznego czasami zgrzyta. W serwisie stwierdzili, że to normalne... Jestem natomiast rozczarowany przepalającym się ciąglę sprzęgłem, zdarzyło mi się już 3 razy je przepalić, a raz nawet zwyczajnie mając problem z ruszeniem na śniegu (co uważam, że nie powinno mieć miejsca)
~morpheus
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Mam wrażenie, że Toyota nie potrafi zrobić porządnej skrzyni. Na zimno (tzn. już poniżej ok +15 st. C) haczy jedynka, problemy z wrzuceniem wstecznego - najczęściej kończy się to głośnym zgrzytem. Biegi wchodzą dość precyzyjnie, jednak ma się wrażenie, że jest gumowa. Do tego za długi drążek.
~Marek
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jedynka mi nie haczy. Wsteczny potrafi, ale będąc uważnym można tego uniknąć. Tak sobie wchodzi 2 podczas redukcji z wyższej prędkości. Potrafi lekko haczyć 3 przy niskich prędkościach obrotowych. W zasadzie jednak skrzynia jest całkiem dobra. Bardzo przyjemnie i ergonomicznie umieszczony lewarek.
~DarkK
Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW
Dla mnie porażka. Nie dałem najniższej oceny bo auto wciąż jeździ. Często nie wchodzi do końca wsteczny. Biegi nie chodzą zbyt precyzyjnie. Przy "dodaniu/odjęciu gazu" na czwórce i piątce zdarza się coraz częściej słyszeć metaliczne stuknięcie. W ASO oczywiście twierdzą, że wszystko jest OK.
~Mario
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Toyota zawsze robi bardzo precyzyjne skrzynie. Tak jest i tutaj. Wszystko wchodzi lekko i na swoje miejsce. W moim egzemplarzu od czasu do czasu lekko haczy wsteczny, ale trzeba się przyzwyczaić - większość E12 tak ma. Wystarczy wrzucić na chwilę np. 5 i ponownie wsteczny i jest ok.
~cubikon
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Podczas jazdy rewelacyjnie... niestety drobne manewrowanie cieniutko - hacząca jedynka, do czego osobiście byłem już przyzwyczajony po poprzedniej Corollce oraz bardzo nieprzyjemne zgrzytanie podczas wrzucania wstecznego nawet przy maksymalnie wdepniętym sprzęgle, wstek lubi wypadać.

Toyota Corolla IX (E12) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Toyota Man
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
czesem zgrzytnie przy wlaczaniu III biegu, ale ucze sie jej i coraz rzadziej to wystepuje, chyba winna dluga dzwignia zmiany biegow tutaj tylko przecietnie, mialem w zyciu lepsze skrzynie biegow ;-). Ta moze sie dotrze ;-) jeszcze ;-). Slabo wchodzil wsteczny, ale jest coraz lepiej
Toyota Corolla IX (E12) Kombi