Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Kombi (99) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~przylaszczka
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Auto jest dopracowane, ergonomiczne, włączniki logiczne, silnik bardzo dobrze się spisuje. Jak na ten segment rynku można określić nawet jako komfortowe. Samochód cichy, przestronny, wygodny. Zawieszenie jak na polskie drogi OK. Plastiki nie rażą tandetą. Znalazłem parę mankamentów: kiepsko wymienia się akumulator, żarówki w tylnych lampach (nie wiem dlaczego ale można natknąć się w tych okolicach na wełnę szklaną), lepiej mogłoby być...
~Toyota Man
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
troche drogo, ale zwazywszy wypsazenie podstawowej wersji ( ja posiadam wersje LUNA) za ktorej odpowiednik u konkurencji trzeba nieco doplacic np. za palinowa nagrzewnica powodujaca ciepelko po kilku minutach od uruchomienia zimnego silnika przy minusowej temperaturze, czujnik wycieraczek, samosciemniajace sie lusterko wsteczne, alufelgi ;-), auto klima itd. Wiadomo, mogloby byc taniej, ai polityka cenowa Toyoty, niby atrakcyjnie ale jednak...
~Pawel
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Za 7-io lenie auto sprowadzone z Niemiec trzeba było zapłącić około 20tys. zł. Pieniądze warte wydania. Bezawaryjność absolutna. W samochodzie nic się nie posuło z elektroniki - mam model z prawie najwyzszym wyposażeniem(był jeszcze model z skórą i automatem). Auto Klima jak i wszystkie sterowania lusterkami, radiem i szybami działą od nowości. Lepszy niż w niejedno nowe aucie. Spalanie na poziomie 6l/100 także czyni to auto ekonomicznym.
~gigantus
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Biorąc pod uwagę staranność wykonania i dopasowania elementów oraz biorąc pod uwagę fakt, że Corolla wg TUV-u i DEKRA-y w testach długodystansowych (po 3 latach, 5 latach, 7 latach i więcej użytkowania pojazdu) nie schodzi poniżej 7 miejsca (nawet 5 miejsce) cena jest naprawdę odpowiednia. Płacę za jakość, może trochę więcej niż w przypadku samochodów tej klasy innej marki ale wiem, że Corolla to solidność, trwałość i niezawodność. A przecież...
~cubikon
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
W tej cenie używanych w kombi można szukać np sprowadzanej Bory (w Polsce nie było kombi) ale tak jak i golf ma mało miejsca w środku, pewnie lepszy silnik VW, Octavie mają przeważnie bardzo duże przebiegi, Focus jest fatalny w środku, ma klekoczące zawieszenie. Pozostali Japończycy już wcześniej niestety odpuścili sobie kombi w segmencie C (ewentualnie Mazda 323F z końcówki produkcji jako substytut kombi).
~morpheus
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Samochód zdecydowanie za drogi w stosunku do tego, co oferuje. Zupełny średniak w klasie - przeciętny układ kierowniczy i zawieszenie, średnia ilość miejsca w środku, nie za duży bagażnik, denerwujące usterki. Do tego kosmiczne ceny serwisu i części (niewiele zamienników). Marketing Toyoty robi swoje - "legendarną niezawodność", która zniknęła wraz z poprzednią generacją musi swoje kosztować.
~Łukasz
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
No cóż dałem za niego więcej niż kosztuje dobrze wyposażony ford mondeo w tym roczniku. Corolla wygląda przy nim jak ubogi krewny, ale cena zawsze z czegoś wynika. Tutaj nie płaci się wyłącznie za znaczek. Mimo, że wersje sedan i kombi były składane w Turcji to z "japońską" precyzją. Szczególnie jeśli kupuje się auto 10+ myślę, że warto postawić na coś niezawodnego.
~mamin
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Nie wiem ile kosztuje ale jakość tego samochodu jest całkiem wysoka. Czy kupiłbym ten samochód dla siebie? Chyba nie. Może dlatego że jeździłem służbowymi i kojarzy mi się z pracą, a może dlatego że potrzebuję czegoś większego, nie wiem. W sumie nie ma się do czego doczepić w tym samochodzie, naprawdę jest niezły. Z jazdy służbowym byłem zadowolony więc wybiorę TAK.
~Puniek
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Nie ma co ukrywać - cena robi swoje. Obecna cena auta z silnikiem 2.0 D4D zwala z nóg, więc jeśli ktoś już będzie chciał kupić diesla, pewnikiem kupi tego najmniejszego. Można rozważyć używkę - jest odporna na najbardziej chamskie traktowanie przez przedstawicieli, więc nie ma obawy. Tym bardziej, że auta flotowe są regularnie serwisowane i nikt na tym nie oszczędza.
~mattihautamaeki
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
No tutaj zawsze mogłoby być lepiej. Kupiłem auto używane, od pierwszego właściciela. dałem znacznie więcej, niż przeciętna cena z allegro/otomoto, no ale tam to wiadomo co jest sprzedawane przez rodowitych handlarzy. Mimo to cieszę się bardzo, bo autko sprawuje się wyśmienicie i nie wyobrażam sobie kupować auta, by od razu je remontować.
Toyota Corolla IX (E12) Kombi