Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Kombi (110) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pawel
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Bardzo przyjemnie się jezdzi tym autem. Hamulce p+t tarczowe. Moje amortyzatory na wykonczeniu a caly czas sie jezdzi b. komfortowo. Jak na takie gabarytowe auto parkowanie po Stolycy bez problemów. Bardzo dobry układ antyposlizgowy. Zimą podczas jazdy po naszych drogach nie złapałem nigdy poślizgu (mam Dębice Frigo). Na wiekszym placu próbowałem wprowadzić ją w poslizg przy nagłym skręcie, ale mi się to nie udało. Hamowanie tez bardzo dobre,...
~Piotr.
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Auto jest nastawione bardziej na komfort niż sport. Mi taka charakterystyka odpowiada, komfort jazdy jest o niebo wyższy niż w moim poprzednim aucie jakim było Polo 6n1. Dodatkowo na zakrętach daje niezłe wyczucie, dla mnie idealny kompromis pomiędzy sportem a komfortem. Oczywiście większość części jest jeszcze oryginalnych,poprzedni właściciel, którym był mój wujek od nowość wymienił jedynie łożyska w kołach i 3 razy łączniki stabilizatora.
~Darek
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Tu natomiast było trochę \"pracy\". Gdy go kupiłem już było słychać dziwne stuki w zawieszeniu. Po kilku tysiącach przejechanych kilometrów zostały części wymienione na nowe w ASO i jak do tej pory nic nie stuka. Trochę wydałem pieniążków na to ale na prawdę warto było. Tak to jest niestety na tych naszych dziurawych polskich drogach, żadne zawieszenie nie wytrzyma długo.
~Summit
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Ogólnie trzyma się drogi bardzo dobrze, ale znów muszę zaznaczyć że jest to auto dla ludzi o lekkiej nodze. Uwaga, samochód jest podsterowny. Na zbyt szybko pokonywanych zakrętach można się zdziwić. Auto jak dla mnie jest potwornie twarde, szczególnie w konfrontacji z poprzednim modelm, którym jeździło się znacznie bardziej komfortowo. Doskonałe hamulce.
~ToyotaFan
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Troszke czuc podmuchy boczne przy silnym wietrze, ale w pogode bezwietrzna do 160 km/h prowadzi sie super, potem juz zaczyna zona piskac \"zwolnij\". Ogolnie gdyby nie to myszkownaie (od nowosci, czyli to nie problem zawiasow) bylo by super, lecz to kombi i moze tak powinno byc ;) z racji duzej powierzchni bocznej
~ouragan
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Totalnie średni, nudny do bólu. W zakrętach się nie poszaleje ale przy ruchach kierownicy też się nie zdziwi. Pod rękami czuć drogę wspomaganie nie za silne. Z tyłu belka z przodu mc'persony. Wytrzymałe to jak sam diabeł ale o wyjątkowym komforcie czy trzymaniu sportowym nie ma co marzyć.
~intelektualista
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
jest przyzwoicie, choć grupa VW wygrywa, tam samochodu trzymają się jak by w szynach jechały, tu bardziej na komfort postawiono, natomiast grupa VW może powstydzić się trwałości zawieszenia, tu jest dosłownie pancerne, po 218tyś km mam do wymiany tylko łożyska na Macphersonie koszt 130 zł.
~Wojtas
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Prowadzenie, przy silnym wietrze masakryczne, ale to kombi, moze inne sieprowadza lepiej, tak do 110 km/h jest super powyzej to juz walka! - wiem ze moze komus sie wydawac ze sie prowadzi super, niestety majac porownanie do inych aut, nawet w podobnej klasie to prowadzenie jest takie sobie.
~krawu
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Przesiadając się z astry F obawiałemem się, że japończyk szybko posypie się na naszych dziurach. Nic podobnego! Do tego jest cicho, bezpiecznie, komfortowo i precyzyjnie (ukł. kierowniczy). Hamulce perfekt; plus za tarcze z tyłu. Jeden mały minus - kombi mogłoby być zwrotniejsze. Właściwa ocena: 5-.
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla IX (E12) Kombi
9,8
~mattihautamaeki
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Hmm to trzeba podejść do tematu z dwóch stron. Komfort jest zacny, jak na tej klasy auto. Bardzo łatwo je wyczuć i polskie drogi też można wytrzymać. Jedyny mankament to jazda za zakrętach. Jak na moje trochę za bardzo się wychyla na ciasnych zakrętach, przy cordobie nie ma szans.
Toyota Corolla IX (E12) Kombi