Oceny Toyota Corolla IX (E12) Kombi

Toyota Corolla IX (E12) Kombi - Oceń swoje auto
Zwiń podsumowanie

Wady i zalety – Silnik (70)

~Łukasz
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Zaskoczył mnie pozytywnie, bo ponoć Toyota nie lubi gazu. Mi już się dawno zamortyzowała instalacja, w zasadzie zarobiłem już na kolejny w razie gdyby ten padł z tych czy innych względów.
~realface@o2.pl
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
90 KM i naprawdę daje radę
4,1
~ouragan
Elastyczność 2000 po bułki i 6000 wyprzedzanie. Nie dotykany od 17 lat
~Mario
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Mimo wszystko, bezawaryjność tej jednostki zasługuje na uznanie.
~PiotrJ
3,5
~Wojtek
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Silnik jest mocną stroną tego samochodu, jest ekonomiczny i jak się człowiek zapomni że to diesel (czyli kręci go na obrotach) to sprawia przyjemność z jazdy. Sam fakt że nie chodzi jak traktor (TDI) nie generuje takich drgań. I fakt że znajomi którym ją prowadzili, po zapytaniu jaki to silnik stawiali że jest to 1,8 benzyna. Jest największym komplementem dla Toyoty i jej inżynierów. Tyle że do jazdy autostradowej się nie nadaje, raczej do...
~Konrad
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
dobra dynamika, przeciętny apetyt na paliwo, na łańcuszku, a więc praktycznie bezobsługowy, jeśli kupicie poszanowane auto, to silnik przy regularnych zmianach płynów/filtrów nie do zajechania
~Piotr
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Bardzo dobry jak na tak małą jednostkę.

Toyota Corolla IX (E12) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotr.
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Dokładnie chodzi mi o współpracę silnika z instalacją gazową. Auto przejechało na gazie 120000km. Mówi się że silniki vvti nie tolerują gazu. Jest to nieprawda. Wystarczy regularnie co 10 tysięcy km wymieniać filtry gazu oraz co 40 tysięcy regulować luzy zaworowe. W Corolli luz zaworowy reguluje się szklankami, jest ich 16, 8 szklanek ssących i 8 wydechowych. Poprzedni właściciel wymienił szklanki wydechowe, ssące były w idealnym stanie.
~edek
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
jak na tak niepozorny samochód świetnie przyspiesza
Toyota Corolla IX (E12) Kombi