Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Hatchback

Marcin, 7 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 97KM 71kW
Rok produkcji 2006
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Najlepiej wyposażone auto jakie miałem. Klima automatyczna, podgrzewane fotele, czujniki parkowania, elektr szyby przód i tył, el podgrzewane lusterka, ABS z asystentem hamowania, ESP ASR EBD, kierownica multifunkcyjna, 2 schowki w podłokietniku i wiele innych rzeczy. Autem jednak bardzo topornie się jeździ. Główny powód to linki skrzyni biegow. Skrzynia chodzi tragicznie. Ciężko, haczy itd. Są dni że trochę lepiej chodzi jednak nigdy do końca dobrze. Siostra ma to samo auto z większym przebiegiem i chodzi bardzo dobrze. Nawet lepiej niż w fiescie która miałem wcześniej. Pech. Ale to nie tylko ja mam z tym problemy. Avensisa i Corolla są z tego znane. Wystarczy poczytać na forach. W sumie nie chciałem akurat tego auta ale trafilo się w bdb cenie więc wziąłem. byłem pierwszy. Wspomaganie jest za słabe. Czasem działa mocniej tak że się nie trzeba wysilać przy jeździe po mieście czy przy parkowaniu ale przez 90% czasu działa zbyt słabo.
Silnik wystarczający do normalnej jazdy. Więcej nie trzeba. Do szybkiego wyprzedzenia trochę slaby. Na autostradzie dobrze się jedzie 140-160kmh. Między 120 a 130 tragicznie głośny. Prawdopodobnie tłumik środkowy niesprawny. Od zewnątrz dobrze wygląda. Wpada w drgania buczy i huczy między 2800 a 3200 i jeszcze gorzej między 3500 a 4100obr. Auto stało 9mies u poprzedniej właścicielki. Tylny już jest nowy. Nie ma przy nim nic do roboty. Wymiana oleju i tyle.
Tragedia. Prawdopodobnie wymiana linek pomoże. Sprzęgło nowe, olej w skrzyni nowy, płyn w sprzęgle nowy. Dalej to samo. Smarowanie linek też nic nie daje. Biegi chodzą ciężko, haczą. Skrzynia chodzi bardzo nieprecyzyjnie. Wszystkie biegi także raczej nie synchronizatory. Męka jeździć tym po mieście. Siostra ma to samo auto z większym przebiegiem i starszy rocznik i lewarek bardzo dobrze chodzi. Jak po maśle. Żadnego haczenia.
Dobry. Nie ma co narzekac. ABS z asystentem nagłego hamowania. ASR ESP EBD... Dobrze znosi obciążenie. Nie siada bardzo nisko nawet przy 4osobach, pełnym kufrze i baku.
Dobra. Przednie słupki mi trochę wadzą czasem. A z tyłu mam czujniki parkowania także... Lusterka duże i podgrzewane
Wszystko tam gdzie ma być. Jeden minus przyciski do otwierania/zamykania szyb powinny być trochę dalej bo muszę rękę zginać jak chce szybę otworzyć szczególnie tylna. No i podświetlenie przycisków przy kierownicy i przycisków szyb bardzo słabe.
Podgrzewane fotele, klima automatyczna... Każde następne musi mieć automatyczna klima. Super. Manualna lepsza niż żadna ale szkodliwa. Nie da się panować nad temp w aucie. Zawsze ustawi się za zimno. Tu się ustawi konkretną temp i trzyma. Czujnik nasłonecznienia też jest..
Z przodu nie ma co narzekać. Z tyłu nie siedzę ale też ok. Kobieta i za mną wygodnie usiądzie (mam 190cm). Bagażnik malutki. Obojętnie jaka wersje się kupi. Za to pełnowymiarowe koło.
Żeby je ocenić musiałbym wymienić tłumik środkowy (prawdopodobnie). Buczy i huczy przy pewnych obrotach i całe auto przy tym drży. Nawet na tym tlumiku potrafi być w miarę ciche między 140 a 160kmh. Między 120 a 130 bardzo głośno. Można ogluchnac. Na postoju w środku nie słychać silnika.
Łańcuch. Mechanika trwała. Sprzęgło przy 147tys wymienione. Autem jeździły 2 panie po mieście. Tarcza dobra na drugie tyle. Docisk zużyty i łożysko już trochę. Części tanie.
Jakość oprócz tragicznej skrzyń biegów (linki) dobra. W środku nic nie lata i nie skrzypi oprócz pedalu sprzęgła. Niby już niektóre przy wyjeździe z salonu lekko skrzypialy. Sprężynka przy pedale. Smarowanie daje spokój na parę tys km. Za auto dalem 1300e mniej od wyliczonej wartosci tego konkretnego auta.
Wszystko działa. Cała elektryka sprawna a trochę tego jest.
Skrzynia (linki). Muszę je wymienić bo nie mam ochoty jeździć tym autem tak jak teraz chodzi. Wydechu nie zalicze do usterek bo auto nie jest nowe a do tego stało 9mies. Właścicielka kupiła nowe i szkoda było jej sprzedać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 97KM 71kW [l/100km]

6,7