Lista ocen Toyota Corolla VII Hatchback (80) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 101 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eosrulez
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Nie spodziewałem się tego, aczkolwiek podczas jazdy, gdzie było ponad 35 stopni, a auto było nagrzane, po paru kilometrach nawiew był dość chłodny. W zimę natomiast niesamowicie szybko się nagrzewa, co jest przydatne w mroźne dni. Jednakże wciąż w lato brakuje tej klimatyzacji, bo zanim nawiew nieco zacznie nas ratować - mamy niezłą saunę w środku, dlatego jeśli ktoś nie ma nerwów do gorąca, to polecam szukać bardzo bardzo rzadkiej wersji auta...
~TG_1993
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Grzeje niestety dopiero po całkowitym nagrzaniu silnika, za to chłodzi odrazu. W mojej wersji brak klimatyzacji. Po dłuższym postoju z nawiewów wylatują liście i inny brud zebrany przy przedniej szybie. Dodatkowo nawet z wyłączonym nawiewem i zamkniętymi kratkami, powietrze lekko powiewa. Czasami brzydki zapach przy grzaniu. Pozatym nawet przy jednej osobie lubi zaparować (tylnią szyba bardziej niż przednia)
~blazejgrabski@o2.pl
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
No cóż przydała by się pewnie klimatyzacja ( w niektórych późniejszych egzemplarzach była oferowana seryjnie). Ale nie jest źle, tym bardziej, że mam wersje "specjal hit", która jest seryjnie wyposażona w elektryczny szyberdach. Jeśli chodzi o estetykę to zamiast suwaków nawiewu przydały by się lepsze "pokrętła" lub inne rozwiązanie. Suwaki stosowano w autach z lat 80-tych.
~miniek
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Nie ma klimatyzacji, ale w lecie zimny strumień powietrza popłynie już po minucie jazdy, mimo, że auto stało na słońcu. W zimie potrzeba około 4-5 min aby nagrzać auto po całonocnym postoju na mrozie. Może to kwestia uszczelek, ale kiedy wsiadałem rano zimą do auta, to panowała tam chyba niższa temperatura niż na zewnątrz.
~Miniek
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Nie mam klimatyzacji, ale w lecie zimny strumień powietrza popłynie już po minucie jazdy, mimo, że auto stało na słońcu. W zimie potrzeba około 4-5 min aby nagrzać auto po całonocnym postoju na mrozie. Może to kwestia uszczelek, ale kiedy wsiadam rano zimą do auta, to panuje tam chyba niższa temperatura niż na zewnątrz.
~Zbyszek
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
W lecie bardzo szybko się nagrzewa, bez klimy trudno wytrzymać, ale za to w zimie już po chwili szyby są odmrożone i nie zaparowują. Na ostatnim i przedostatnim stopniu głośna i natarczywa praca dmuchawy. Coś za coś - nawiew jest wtedy tak silny że w srodku powstaje huragan.
~p9557
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Klima niedawno nabijana działa średnio. Lodówki nie będzie, aczkolwiek temperatura będzie w miarę przyjemna. Dzięki niewielkiemu silnikowi, szybko jesteśmy w stanie załączyć grzanie, które działa dość wydajnie.
~hustller
Hatchback 2.0 D XL 72KM 53kW
wszystko szybko się nagrzewa w zimę nie ma problemów jest dużo lepiej niż w scenicu mojego taty, latem szyby w dół i prawie klima ;p ale brakuje jej niestety w miescie
~Hubciu
Hatchback 1.3 88KM 65kW
Ogrzewanie na 5+. Szybko się nagrzewa, dmuchawa dmucha bardzo dobrze, po przejechaniu 3 km w kabinie jest cieplutko. Minus długo nagrzewa się tylna szyba :(
~Marek
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Dosyć szybko sie nagrzewa nie powiem, że nie. Może troche trudno dobrac optymalną temperaturę bo raz wieje ciepłem a raz zimnem. ale ogólnie na + :)
Toyota Corolla VII Hatchback