Lista ocen Toyota Corolla VIII (277) - Widoczność

Na liście zabraknie 419 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Margita
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Przez tylną szybę faktycznie niewiele widac, ale to kwestia przyzwyczajenia. Z przodu bardzo dobrze, natomiast z boku widocznośc się pogarsza w momencie, kiedy siedzi koło mnie pasażer, zdarzyło mi się, że naprawdę nic nie widziałam i było niebezpiecznie. Moze to kwestia ustawienia fotela pasażera - nie wiem, ale faktem jest, że muszę wtedy dodatkowo wytężac wzrok czy raczej się porządnie wychylac lub nawet prosic o pomoc siedzącą koło mnie...
~karolcia20
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
Widoczność jest dobra, a jak ktoś nie ma wyczucia to i tak sobie nie poradzi. Zaparowane czy nieodśnieżone tylne szyby oczywiście nie ułatwiają manewrowania. Ze względu na nieco zaokrąglony, tył parkowanie tylko na lusterka jest trochę kłopotliwe. Ogrzewanie tylnej szyby jest wystarczające, filtr kabinowy, czy nowy, czy stary, utrudnia odparowanie / rozmrożenie przedniej szyby, usunąłem go i problem rozwiązany, niestety więcej paprochów...
~motodd
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Duże boczne szyby i przednia szyba zapewnia niezłą widoczność. Miałem okazję jechać np A6 i muszę powiedzieć, że tam jest tragedia. Zza kierownicy nie widoać nic, a i światła w corolli są bardzo dobre. Wiadomo, ksenony były by lepsze, jednak okrągłe światło spisuję sie baaardzo dobrze. W połączeniu z lepszymi żarówkami nie ma się do czego przyczepić. No moze jedynie do wysuwających sie uszczelek przednich reflektorów.
~mx31@o2.pl
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
KOMBI. Kwestia przyzwyczajenia i wyobraźni. Trochę przeszkadza lewy przedni słupek - ale da się żyć. Manewry - bajka!!! Jak ktoś się przesiądzie z sedana (jakiegokolwiek) to po paru minutach manewrów doceni widoczność do tyłu! Rewelacyjne sa wszystkie lusterka - dotąd nie spotkałem lepszych!!! Autko po przejechani 10-20 tys km jest jak Twój drugi dom...
~snork@wp.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Widoczność ok. Brak grubych słupków ograniczających widoczność. Lusterko wsteczne mocniej przybliża (powiększa) obraz niż lusterka boczne ale można się do tego przyzwyczaić i nie przeszkadza to w jeździe. W ogóle widoczność w lusterkach bardzo dobra. Nie zdarzyło mi się zajechać komuś drogę przy zmianie pasa.
~bejgus
Sedan 1.3 86KM 63kW
Tu niestety jestem rozczarowany. Przesiadłem się z hatchbacka i do dzisiaj mam problemy z parkowaniem do tyłu. Te szerokie słupki i uniesiony kuper wcale nie pomagają, a pole widzenia w lusterkach też jest ograniczone. To samo do przodu szczególnie dojeżdżając do skrzyżowania przednie słupki zasłaniają sporo przestrzeni.
~Paweł Pietraszek
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
No, te słynne szerokie wsporniki z tyłu dachu sa na prawdę słynne z ograniczenia widoczności do tyłu, poza tym szyba tylna jest dość wysoko, więc widoczność jest średnia. Widoczność do przodu i na boki bardzo dobra. :D Widziałem Liftbacka z hakiem i przyczepką - to dowód na to, że jednak nie jest najgorzej.
~Dominik
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Dobra widoczność w każdym kierunku. Samochód bardzo łatwo można wyczuć przy parkowaniu. Ale... zależy kto nim jedzie. Niskie osoby troszkę mają utrudnione życie, ale to chyba w większości aut. Plusem jest to, że można podnieść sobie część pod "pupą"
~Potforol
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Całkiem niezła, szczególnie przy wersji nadwozia liftback. Dosyć duże szyby i słupki umiejscowione tak, aby umożliwić dobrą widoczność. Niestety minus za lusterka, które do jazdy wystarczają, jednak można mieć trudności w manewrowaniu.

Toyota Corolla VIII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~JS
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Z przodu i boku widoczność dobra, chociaż dwukrotnie nie spostrzegłem innych pojazdów znajdujących się w tzw. "martwym punkcie" słupków przednich - dla mnie zbyt szerokich. Z tyłu należy parkować na wyczucie ale to z uwagi typ nadwozia.