Lista ocen Toyota Corolla VIII (305) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 391 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dawid
Sedan 1.6 110KM 81kW
Na niskich obrotach do 70-80 km/h auto potrafi być bezgłośne (chodzi o silnik). Jednak mimo wszystko odgłosy otoczenia (opony, jazda po mokrej nawierzchni, odgłosy z zewnątrz) nie są dobrze tłumione. Podobnie przy większych prędkościach. Gdy na obrotomierzu pojawi się około 2800-3000 to silnik zaczyna być coraz mocniej słyszalny, a szum powietrza słychać wyraźnie od około 100 km/h (zależy od siły wiatru). Jednak na tą klasę i rocznik samochodu...
~karolcia20
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
Wyciszenie jest niezłe i w czasie jazdy słychać głównie opony i szum powietrza, a dopiero później silnik. Sytuacja zmienia się na postoju przy otwartych oknach, wtedy niskotonowe dudnienie silnika może być przykre, w szczególności gdy jesteśmy na to skazani poprzez jazdę w korku. Taki urok ropniaka. Z drugiej strony ludzie dopłacają żeby uzyskać podobny efekt w silnikach benzynowych poprzez zakładanie specjalnych końcówek na wydech. W...
~el popo
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Gdy kupowałem Toyotę miała 11 lat. Na jeździe próbnej na cichym placyku zapytałem właściciela, czy silnik już pracuje ;) Jednak jeśli próbujemy wyprzedzać, czy dobrze przyspieszyć, auto bez dwóch zdań będzie głośne. Z tym, że nieprzyjemne buczenie pojawia się dopiero wtedy, gdy kręcenie silnika na wyższe obroty nie ma już sensu. Jeśli chodzi o szum powietrza i wygłuszenie dźwięków z zewnątrz jest przeciętnie.
~anetakw
Hatchback 2.0D D-4D 90KM 66kW
do 100/h można śmigać przy otwartych szybkach, choć już wtedy nie jest cixho, powyżej lepiej zamknąć...silnik mógłby być cichszy, turbina też ... lekko świszczy gdy się załącza, można się przyzwyczaić... potem to nawet się podoba że słychać kiedy się załącza...ogólnie auto w miarę dobrze wyciszone swobodnie można rozmawiać
~bejgus
Sedan 1.3 86KM 63kW
Tak jak już wspomniałem jedyny hałas pochodzi od silnika przy obrotach powyżej 3500 obr/min. No może jeszcze szum opon przy otwartych oknach. Jak się zamknie okna i nie żyłuje silnika - błogi spokój. Dla porównania mam głośność radia które miałem w Samarze i tam żeby coś usłyszeć ustawiałem na 20 głośność, a tutaj mam 8.
~machu84
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Wyciszenie... jadąc na autostradzie można spokojnie rozmawiać do prędkości 160 - 170 km/h powyżej są już za duże szumy powietrza. W mieście bardzo cicho chodzi zawieszenie na nierównościach, torach, przejazdach, koleinach poprzecznych. Z drugiej strony jak wkręci się silnik powyżej 4 500 obr słychać go i to bardzo przyjemnie
~Margita
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Przy małych prędkościach jest bardzo cichutko, stojąc na światłach praktycznie nie słychac silnika, przy dużych prędkościach robi się głośno, poczatkowo wydawało mi się to nieznośne, ale się już przyzwyczaiłam, no i zawsze mam pod ręką dobrą muzykę, by trochę odsapnąc od ryku silnika.
~pszemek40@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Do 3 tysięcy obrotów, bez klimy, z zamkniętymi oknami, po płaskim, bez załadunku nic nie słychać (no prawie nic). Ale to co pisłąem to koniunkcja, wiec jeżeli czegoś zabraknie (np. włączona klima) zaczyna się orkiestra. Finał jest taki (pisałem powyżej) że radio można sobie darować i tak nic nie słychać.
~Krzyś
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
moja corollka poza podsufitką i przednimi boczkami drzwi nie posiada tapicerek i wygluszeń w celu zmniejszenia masy samochodu. Przez to samochód przenosi do wnętrza wszystkie zewnętrzne odgłosy, do tego ostatni tłumik jest zastąpiony zwykłym kawałkiem rury - wydech jest glośny ale ten dźwięk cieszy ucho:))
~Mikrobi
Sedan 1.3 86KM 63kW
trudno powiedzieć, ale jak się jedzie 110 km/h po trasie to jest zupełnie znośnie. po 130 zaczyna lekko ryczeć :), po mieście gdy jeździ się o wiele wolniej i nie zrywa ze świateł też jest całkiem przyjemnie z zawieszenia przy pokonywaniu przeszkód nie dochodzą żadne nieprzyjemne dźwięki