Ocena kierowcy - Toyota Corolla X Sedan

Wiet, 11 lat temu
Silnik 1.4 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Toyota Corolla X Sedan 1.4 D-4D 90KM 66kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Najbardziej udana konstrukcja diesla - gratulacje konstruktorom.
Inne : Korozja elementow podwozia
Montowana w Japonii daje istotną różnicę - jakość części i precyzja montażu decyduje o niezawodnośći działania podzespołów w stosunku do montowanych w Europie. Kupiłem to auto ze względu na rewelacyjny silnik. To najbardziej udana konstrukcja małego diesla. Stosunkowo duża moc (90 KM) z małej pojemności (1,4) i rewelacyjnie niskie spalanie oraz zaskakująco dobre przyśpieszenia w zupełności wystarczające na bezpieczną jazdę. Nie ma koła dwumasowego i kłopotliwego filtra cząstek stałych (późniejsze egzemplaże już niestety mają). Posiada b. trwały łańcuszek rozrządu. Egz. z 2007 mają trwałe i tanie wtryski elektromagnetyczne(późniejsze egz. wyposażone są niestety w drogie wtryski piezoelektryczne). Miałem Corollę E12 Sport z tym właśnie silnikiem (1,4 D4D) ale sprzedałem bo była 3 drzwiowa. Kupiłem BMW E46 330d i ...bardzo szybko zapragnąłem powrotu do silnika 1,4 D4D ale już w 4 drzwiowej Corolli E15. Skrzynia ma b. dobrze dobrane przełożenia i doskonale współpracuje z silnikiem. Zawieszenie spisuje się doskonale na zakrętach ale na falistych nierównościach trochę kołysze - to efekt twardych stabilizatorów poprzecznych(coś za coś). Dośc dużo miejsca w kabinie i bagażniku. Z wad, wymieniłbym brak klamki pokrywy bagażnika, ślady korozji podwozia oraz zbyt delikatna pokrywę koła zapasowego w bagażniku - kupiłem gumowaną matę i jest OK!. Wizualnie prezentuje się doskonale, choć nie rewelacyjnie ale to rzecz gustu. Poza drobnymi niedociągnięciami, auto doskonałe i choć jeździlem b. wieloma ( VW, Audi, Honda, BMW)to muszę powiedzieć, że tym jeździ mi się najlepiej i nie zamieniłbym na żaden inny w tej klasie.!
Z małej pojemności, stosunkowo duża moc. Rewelacyjnie niskie spalanie jak na bardzo przyzwoite osiągi - moc, przyśpieszenia, elastycznośc etc. Nie ma uciążliwego filtra cząstek stałych i koła dwumasowego. Trwały łańcuszek rozrządu.
Bardzo dobry samochód (ale tylko z silnikiem 1,4 d4d) za stosunkowo niewielką cenę. Niemieckie są pod tym względem daleko w tyle.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D-4D 90KM 66kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Toyota Corolla X Sedan 1.4 D-4D 90KM 66kW