Ocena kierowcy - Toyota Corolla X Sedan

Silnik 1.4 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2008
Toyota Corolla X Sedan 1.4 D-4D 90KM 66kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy i ekonomiczny
Ogólnie samochód jest ok. Dla mnie dużym plusem jest wygląd a przede wszystkim silnik - jego praca oraz spalanie. Osobiście nie podoba mi się zupełny brak siłowników tzn. nie wiem czy Toyota nie potrafi czegoś takiego wyprodukować/zastosować. Klapa bagażnika oraz maska silnika powinny być na siłownikach. Nie podoba mi się także wykończenie bagażnika - porostu bylejakość i nadmierna oszczędność. Podobnie plastik na drzwiach (panel starowania szybami) bardzo niefajny i tandetny. Reszta wydaje się ok. Nie ma idealnych samochodów i trzeba pójść zawsze na kompromis. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu i jak do tej pory jeździ się dosyć fajnie.
Podoba mi się kultura pracy i niskie spalanie
Posiadam skrzynie MM, bez rewelacji chociaż za tą cenie nie ma tragedii. Wolałbym chyba normalny automat jednak z braku takiego w ofercie musiałam brać co było ;) Generalnie jest ok.
W porównaniu z VW bardziej mi się podoba, jednak do ideału trochę mu brakuje.
Nie jest źle chociaż do tyłu jakoś specjalnie wiele nie widać, dobrze ze chociaż czujniki są.
Wszystko na miejscu i dosyć intuicyjnie się obsługuje. Mi się podoba.
Nie mam zastrzeżeń.
Miejsca nie brakuje więc narzekać nie mogę.
Po zamknięciu drzwi jest cicho. Co ciekawe najbardziej denerwują mnie opony których pracę słyszę podczas jazdy. Przypuszczam że jest to wina samych opon które po prostu są głośne
Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to bardzo mi się podoba. Co do cen przeglądów nie ma tragedii chociaż mogło by być taniej. O naprawach nic powiedzieć nie mogę na razie.
Jak już pisałem za tą cenę można było parę rzeczy dopracować - siłowniki, plastiki i wykończenie bagażnika.
Nie mogę się wypowiedzieć gdyż za mało czasu użytkuje samochód.
nic się nie dziej na razie. Ale może jeszcze nie czas :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D-4D 90KM 66kW [l/100km]

5,6