Lista ocen Toyota Corolla XII TS Kombi (34) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kulczasm
TS Kombi 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW
Pali generalnie zawsze 5 l. W mieście, w trasie z odcinkami autostrady również. W zimie 6,4, bo silnik elektryczny dużo rzadziej się załącza. W aplikacji MyT można śledzić swoje trasy, sprawdzać co się nie tak zrobiło, aby auto spaliło mniej i dzięki temu udaje się jeździć nawet po mieście poniżej 3,5l. Trzeba tylko przewidywać, delikatnie przyspieszać, oczywiście nie powodując przy tym korków i wq innych użytkowników drogi. Da się, lubię...
~Filip
TS Kombi 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Serwisy jak przystało na segment C nie są drogie. Jeśli chodzi o spalanie to zrobiłem Corollą 20 000km z czego 98% to miasto. Nie mam lekkiej nogi, bardzo lubie startować spod świateł (fajne odczucie przez silnik elektryczny) i średnie spalanie z tego dystansu to 4,4l. Z moich obserwacji komputer myli się o 0,1l więc można przyjąć ten wynik za prawdziwy. Jak dla mnie- rewelacja. Dodam jeszcze, że zawsze jeżdżę w trybie ECO, ale jeśli chodzi o...
~Michał
TS Kombi 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Narazie na gwarancji i każdy serwis w cenie Hybryda to wolniejsze zużywanie klocków i tarcz hamulcowych, naprawdę rzadkie wizyty na stacjach paliw, gdy jeżdżę po mieście. Popularność tego modelu spowoduje duży wybór części zamiennych/używanych z biegiem czasu
~Tomasz
TS Kombi 1.2 Turbo D-4T 116KM 85kW
Na razie ciężko powiedzieć. Pali w praktyce tak coś koło między 7 i 7, 5 litra w mieście przy spokojnej jeździe. W trasie przy jeździe poniżej 140 na autostradzie - pali ok 6,5-7. Jak się chce bardziej przyciąć to niestety spalanie skacze do 8-8,5.
~Corolla-Man
TS Kombi 1.2 Turbo D-4T 116KM 85kW
Mało pali, części będą tanie, bo to najpopularniejszy obecnie samochód. Przeglądy, AC/OC nie wydrenują portfela. Spalanie na autostradzie (140, tempomat, klima) koło 7. W trasie poniżej 6,5. W mieście zależy od korków. Średnio mam 7,1. Raczej szybko jeżdżę.
~Adrian
TS Kombi 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW
Już podczas pierwszej wymiany oleju w ASO po 2000 km doznałem sporego szoku. 500 złotych za spuszczenie i nalanie nowego oleju to stanowczo za dużo. Mam nadzieję, że kolejne przebiegi będą w nieco bardziej akceptowalnej cenie.
~Radek
TS Kombi 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW
W mieście bardzo ekonomiczny, duzy zasięg, W trasie dramat, gorzej niż elektryk, bo zasięg 400-450 km. Mały zbiornik paliwa i co chwile trzeba tankować. Auto w trasy się po prostu nie nadaje.
~Radek
~Tomek
TS Kombi 1.2 Turbo D-4T 116KM 85kW
Brak usterek w ciągu 2 lat użytkowania (auto 4 letnie). Jedynie rzeczy zużywające się jak klocki. Poza tym regularny serwis i jak przy poprzedniej toyocie, oby tak pozostało.

Usterki Toyota Corolla XII

Toyota Corolla XII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~HaryPota
TS Kombi 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW
Spalanie jak na te osiągi bardzo niskie. Koszty ubezpieczenia dużo wyższe niż w przypadku moich poprzednich samochodów (pakiet za pierwszy rok ponad 6 tys.).
Toyota Corolla XII TS Kombi