Ocena kierowcy - Toyota Corolla XII TS Kombi

Silnik 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Rok produkcji 2019
Toyota Corolla XII TS Kombi 1.8 Hybrid 122KM 90kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacyjne spalanie
Wcześniej jeździłem Octavią 2018- nieporównywalnie więcej miejsca pomimo bycia w tym samym segmencie, ale cała reszta w tej Corolli to bajka (jeśli chodzi o moje potrzeby)
Spod świateł można ruszyć bardzo dynamicznie
Jak to CVT- każdy musi sam spróbować. Nie ma co wymyślać. Trochę denerwuje, gdy się przyspiesza a akumulator jest słabo naładowany, ale jeśli jest dobrze naładowany to wszystko fajnie współgra ze sobą i nic nie "wyje" jak to znaFcy mówią
Bardzo przyjemnie się tym jeździ, aczkolwiek jeśli chodzi o zawracanie to muszę przyznać, że szału nie ma. Jest dosyć mało skrętny jak na takie autko.
Super. W połączeniu z czujnikami z przodu i z tyłu z pakietu Tech oraz oferowaną już w standardzie kamerą cofania trzeba być niezłym asem, żeby w coś przywalić
Tutaj daję 3 gwiazdki, ponieważ w porównaniu do Octavi którą jeździłem Corolla ma bardzo małe schowki w drzwiach i brak schowka z przodu nad lusterkiem, którego osobiście dużo używałem. Do tego na początku miałem wrażenie, że wciąż siedzę zbyt wysoko, pomimo, iż fotel jest możliwie nisko już opuszczony, ale to kwestia przyzwyczajenia. Niestety nie mam skórzanej tapicerki, lecz muszę przyznać, że zwykła tapicerka jaka jest w Corolli jest bardzo dobrej jakości i jest w takim kolorze (niby czarny, niby szary), że nie widać żadnych ew. zabrudzeń w porównaniu do Skody
Bardzo wydajna klimatyzacja
Jest to segment C, więc cudów nie ma. Dużo tutaj zależy od wzrostu. Znów muszę tu przyrównać Corolle do Octavi, ale Skoda to był taki samochód, w którym myślę, że 2 metrowiec dałby radę, lecz w Corolli- niekoniecznie. Przy moim wzroście 175 jest jak najbardziej ok.
Cudów nie ma, w końcu to segment C
Serwisy jak przystało na segment C nie są drogie. Jeśli chodzi o spalanie to zrobiłem Corollą 20 000km z czego 98% to miasto. Nie mam lekkiej nogi, bardzo lubie startować spod świateł (fajne odczucie przez silnik elektryczny) i średnie spalanie z tego dystansu to 4,4l. Z moich obserwacji komputer myli się o 0,1l więc można przyjąć ten wynik za prawdziwy. Jak dla mnie- rewelacja. Dodam jeszcze, że zawsze jeżdżę w trybie ECO, ale jeśli chodzi o styl jazdy to nie jest on "dziadkowy"
Mam wersję Comfort hybrid+pakiet Style+pakiet Tech. Po 14% rababie (których już Toyota nie oferuje na zakup pojedynczej sztuki) cena jest uważam bardzo atrakcyjna. Jedyne, czego żałuje to brak skórzanej tapicerki, bo przy takim doposażeniu wersji Comfort niewiele brakuje do najbogatszej Executive.
Musiałem oddać auto na gwarancje ze względu na dziwne dźwięki dochodzące z lekko uchylonej szyby kierowcy podczas nierówności oraz skrzypiący fotel pasażera. Wszystko zostało naprawione.
Póki co brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Hybrid 122KM 90kW [l/100km]