Lista ocen Toyota GT86 Coupe (9) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ppaju
Coupe 2.0 Boxer 200KM 147kW
Przeglądów jeszcze nie maiłem, ale z tego co słyszałem, to w porównaniu z autami sportowymi, to będzie bardzo tanio. Na trasie możesz jechać całkiem komfortowo 90km/h i spali 6 litrów. Możesz też cały czas gaz w podłodze i spali 11. Na krótkich trasach do pracy (jadę 10 minut, boczne drogi), które są ciągłą zabawą bierze 12 litrów, ale daje przy tym masę radości.
~Dawid
Coupe 2.0 Boxer 200KM 147kW
Spalanie przy normalnej miejskiej jeździe z przyspieszaniem w 7 do setki na prostych odcinkach daje mi 10,6 L / 100 KM z ostatniego roku. Przy normalnej miejskiej jeździe 9,4 L / 100 KM, trasa przy 120 KM/H daje 6,0 - 6,5 L/100 KM. Przeglądy standardowo 1000 - 1500 zł w ASO raz do roku. Nic się nie psuje więc, o naprawach się nie wypowiem.
~Marecki
Coupe 2.0 Boxer 200KM 147kW
Standardowe koszta, aczkolwiek zalecam olej wysokiej jakości. Sprawy eksploatacyjne nie odbiegają jakoś specjalnie od aut klasy średniej. Mowa oczywiście o standardach. Jeżeli zaczniemy bawić się w tuning, koszta lecę w tysiące, ale wówczas GT robi się konkretną sportową furą.
~Wojtek
Coupe 2.0 Boxer 200KM 147kW
najlepsze spalanie przy prędkości poniżej 100kmh - im bliżej 4tys obr tym gorzej nie pali duzo jak na 200KM minimalne spalanie miejskie to 8.0 i jest to juz męczarnia trzeba sie nastawic na 10-10.5L a przy ciągłej agresywnej jezdzie 12L
~Łasic
Coupe 2.0 Boxer 200KM 147kW
Trzeba znaleźć subarowego mechanika w swojej okolicy. Zbliżam się do 100tys przebiegu i dotychczas ograniczałem się głównie do wymian płynów i części eksploatacyjnych. Naprawy poza eksploatacyjne były drobne i było ich mało.
~pkopn
Coupe 2.0 Boxer 200KM 147kW
Ekonomia to nie najważniejsza cecha tego auta. Ale jest ok. Trudno utrzymać parametry fabryczne - bo trudno tym autem jeździć ekonomicznie. W każdym bać rasie mnie się to nie udaje. 8,5 do 11 l/100km.
~Mirosław
Coupe 2.0 Boxer 200KM 147kW
Jak na razie trudno mi coś powiedzieć. Za parę miesięcy pierwsza wizyta na warsztacie, przegląd eksploatacyjny, zapewne wymiana oleju, być może również w skrzyni biegów (automatik!)
~Czytelnik
Coupe 2.0 Boxer 200KM 147kW
Średnie spalanie (miasto 30%+ autostrady 70%) to 8.3l. Przy zmianie na miasto ok 8.5l. Nigdy nie pokazało więcej niż 9l (biorąc pod uwagę, że w mieście nie wariuję tym autem).
~trav3rs
Coupe 2.0 Boxer 200KM 147kW
Na tą chwilę jedyne koszty to paliwo, przeglądy i części eksploatacyjne. Spalanie nie jest wysokie jak na auto tej klasy więc jest dobrze.
Toyota GT86 Coupe