Lista ocen Toyota Paseo II (41) - Silnik

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Coupe 1.5 16V 90KM 66kW
Pare miesiecy po zakupie zobaczylem ze ginie mi plyn chłodzacy okazalo sie ze przedostaje sie do komory spalania, tak wiec wymienilem uszczelke pod glowica koszt 650zl, przejechalem 1000km i zapalila mi sie kontrolka od oleju, okazalo sie ze po wymianie uszczelki pod gł. zaczeła palic olej i to w bardzo duzych ilosciach na 300km ok 1 litr oleju. Według mechanika Paseo tak ma ze po wymianie uszczelki zaczyna palic olej, na potwierdzenie tej...
~bojar211
Coupe 1.5 16V 90KM 66kW
Silnik zrywny i mocny jak na mój gust. Dla niektórych 90 KM to mało ale mi stanowczo wystarcza jak na 985 kg wagi. Motor jest ciuchutki i udaje suszarkę do włosów dopiero po jakiś 3.5 - 4 tyś obrotów zaczyna być japońską wiertarką. Elastyczność tego silnika jest raczej średnia, w końcu to wysoko obrotowy silniczek. Za całokształt dałem doskonale bo jak na ten rocznik i przebieg samochodu jest świetnie. Mój poprzedni samochód Mazda 323f miał...
~zkluczamwetui
Coupe 1.5 16V 90KM 66kW
silnik w mojej ocenie BDB, ale nieżywotny, przy przebiegach zaczyna palić olej i trzeba non stop pilnować poziomu. W mojej TOYOCIE musiałem wyremontować silnik ale to nie z powodu znikającego oleju a przez złe ustawienie paska rozrządu podczas wymiany, koszty spore(3000zł jak na wartość auta ok. 5000). Po remoncie wszystko OK znikło też palenie oleju. Samo znikanie oleju pewnie da się taniej usunąć, u mnie była kapitalka.
~Jakub
Coupe 1.5 16V 90KM 66kW
Jak na 90 koni zbiera sie bardzo zgrabnie niestety podwyższony apetyt na olej. Uszczelniacze zaworowe standard w Paseo do tego zużywanie się pierścieni olejowych. Po za tym silnik jak na tą pojemność bardzo elastyczny przez duży skok tłoka co powoduje ,że od niskich obrotów dość żwawo przyśpiesza. Troszkę leniwie się wkręca na obrotu ,ale to uroki dużego skoku tłoka
~Tresorator@interia.pl
Coupe 1.5 16V 90KM 66kW
Samochód jest żony. Dla kobiety to rewelacyjny samochód, ale dla mnie trochę mało kucy - zazwyczaj mam auta powyżej 160 KM więc trudno mi się przyzwyczaić. Obiektywnie nazywając to auto - to jest fajny samochód so miasta jak się go kręci powyżej 4500 to nawet nie źle chodzi. Ale kupując go do miasta muszę dać ocenę doskonałą.
~Jacek (Sprzedam Paseo 0 889 773 026)
Coupe 1.5 16V 90KM 66kW
AUtko super. Na codziej poruszm się Hondą Civic 3D 1.4 16V rocznik 98 i nie ma porównania jeśli chodzi o elastyczność. Ilość koni mech niby ta sama a zupełnie inne samochody. Civic pali mi średnio 7.5 L/100. Paseo? Aż nie mogłem uwierzyć. Zrobiłem 619km (300 po trasie i 319 w koło domu). Auto spaliło 37 litrów co daje 5,97l/100 :)))
~Piotr.fy
Coupe 1.5 16V 90KM 66kW
Jak na 1.5 to całkiem całkiem Golf IV 1.6 z miejsca nie ma startu:) na 10 tysięcy kilometrów trzeba dolać 1 litr oleju ale który silnik nie bierze jak od czasu do czasu się kręci do 6 tyś. Na niemieckiej autostadzie zamknołem szafę 200 km/h więcej się nie da :)
~kkoneczny@interia.pl
Coupe 1.5 16V 90KM 66kW
Z jednej strony - 90 KM to nic specjalnego, ale jak na takie lekkie autko, to do "sprawnego poruszania się" zupełnie wystarczy. Zresztą: 1,5 litra - wiedziały gały co brały, a przy odrobinie szczęscia 200 pójdzie (przelotowo 170-180 bez problemu).
~Dajman
Coupe 1.5 16V 90KM 66kW
Silnik w moim Paseo działa bardzo dobrze. Równa praca i doskonała elastyczność. Jest to silnik, który jeszcze mnie niezawiódł. Odpalam i jedzie jak złoto. Przyspiesza bardzo dynamicznie!
Dziennik kosztów dla Toyota Paseo II
7,7
10,2
~mario
Coupe 1.5 16V 90KM 66kW
Silnik idealny na miasto, elastyczny na biegach I-III, na trasie trochę brakuje mocy ale jest ok. Poza tym na takim przebiegu zaczynają się problemy z olejem powyżej 3,5 tyś. obr. (prędkość na V >120 km/h).