Lista ocen Toyota Previa II (34) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Minivan 2.4 16V 156KM 115kW
Nie wiem tak w zasadzie jak opisać, bo tutaj mam mieszane uczucia. Mam tendencję do tego, by porównać z drugim autem - 2-letnią Skodą Rapid 1,2 TSI 110KM. W tym porówaniu wychodzi kiepsko, bo i ubezpieczenie musi być droższe, i paliwo droższe, i opony droższe, i naprawy też będą droższe, bo to jednak japończyk (lepiej nie montować zamienników) i już niemłode auto, więc nie ma szans, że coś nie zdefektuje z czasem. No ale... to jest...
~fotokrak
Minivan 2.4 16V 156KM 115kW
no dużo rzeczy jest w jednym miejscu. palić pali, 12/100 a ponieważ ja zawsze jestem załadowany około 300-400 kilo to po mieście pali 14/100 robię codziennie po mieście około 150km, w sumie jakieś 3-4 godziny to jazda. części niestety drogie, ale mam ponad 100 000km i jeszcze nic nie było naprawiane poza wymiana płynów i filtrów, klocki, świece uwaga świece muszą być japońskie ale łatwo je kupić w normalnej cenie np przez ebay, 4szt około...
~klawygosc
Minivan 2.0 D-4D 116KM 85kW
No i tu można by opowiadać..... Zaskoczony jestem absolutnie ekonomiką spalania tego silniczka. Moim zdaniem motorek jest majstersztykiem inżynierii pod tym względem. Mimo 1,8 tony masy autka spalanie w cyklu mieszanym na dystansie trzech tysięcy kilometrów, pozostaje na poziomie 7,3-7,5 litra oleju napędowego !!! Biorąc pod uwagę trwałość i niezawodnośc silnika.... rewelacja. Silnik montowany jest również do innych powszechnych modeli toyoty...
~drozdzenski
Minivan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Jeśli jeździsz ekonomicznie - to biorąc pod uwagę masę tego samochodu - jest super. Zszedłem nawet do 5,5l/100km na trasie ponad 1000km. Ale miasto lub góry, to już inna sprawa. Można nieć wir w baku. W ekstremalnej jeździe komputer pokazał spalanie chwilowe powyżej 44l/100km - ale to są bardzo wyjątkowe sytuacje. Średnio wychodzi mi 7l/100km.
~Tauzi
Minivan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Gdyby nie konieczność kupowania pewnych elementów w toyocie (brak zamienników) byłoby ok. Ale drobne uszczelki (turbina) linka hamulcowa trzeba kupować w autoryzowanym serwisie. Nie serwisuje auta w toyocie lecz u zaufanego mechanika więc koszty są niewysokie. Spalanie uważam za niskie.
~artmich@onet.pl
Minivan 2.4 16V 156KM 115kW
5+ przy tych gabarytach. najniższe spalanie to 10,4 LPG przy ok 75km/h w trasie bez użycia tempomatu oczywiście.delikatnie i z głową gazem operować. max. zużycie 15l zimą na trasach max do 25km odległości[dość długo silnik się rozgrzewa- przycisk power heer podobno to leczy ale nie sprawdzałem jeszcze.]
~dawid z trojmiasta
Minivan 2.4 16V 156KM 115kW
nie mam zadnych zastrzezen. autko w miescie pali mi ok. 13 litrow, co przy mojej dynamicznej jezdzie, sporym gabarytom i masie nie uwazam za zbyt duze. w tracie pali ok.8-9 litrow. sadze, ze osoby jezdzace spokojnie moga w miescie zejsc do 10.5-11 a w trasie obciac okolo litra.
~Previojezdny
Minivan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Standardowe wymiany i jeździ bez zarzutu. W przypadku grubszej awarii trzeba się pogminastykować, bo niektóry części są tylko jej dedykowane. Ale biorąc pod uwagę, że w Polsce nie można jej było kupić, to i części trzeba poszukać za granicą albo na szrotach.
~Radek
Minivan 2.4 16V 156KM 115kW
Jeśli chodzi o awaryjność to super (tylko przepalone żarówki przez cały rok użytkowania), jednak zuzycie paliwa dość duże (zrozumiałe przy masie auta i pojemności skokowej) - dobrze zamontować LPG przy robieniu większych przebiegów
~Paweł
Minivan 2.4 16V 156KM 115kW
Jak na mase ponad 1600 oraz 2.4 poj. to średnio 9 litrów jest dobrym wynikiem. Po miescie jeżdząc spokojnie bez problemów osiągamy ok.10 litrów. Na trasie 8. Na gazie odpowiednio 14 i 11.