Lista ocen Toyota Prius III Hatchback (13) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Han Solo
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Priusem przejechałem w 15 miesięcy 25 tys. km, auto na oponach 215/45/17, silnik zalany olejem 0W/20. Codzienne dojazdy do pracy na dystansie 13 km z czego 80% małe miejscowości, reszta droga podmiejska - 4,2l. Zimą przy ujemnych temp ale bez śniegu wzrasta o ok. 1 litr. Autostrada tempomat 140 km/h - 6,0l. 120 km/h - 5,0l. Droga krajowa ok 4,3l. Min. uzyskane spalanie: 3,2l. - drogi podmiejskie i małe miejscowości, styl jazdy - na prądzie ok...
~chleb
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Ekonomicznosc to mocna strona priusa. Srednie spalanie przy dodatnich temperaturach na zewnatrz okolo 4,8-5,0 l/100km, i nie ma przy tym znaczenia czy jezdzimy w miescie ,czy poza nim. W zimie przy minusowych temperaturach spalanie wzroslo do 5,8 l/100km (+ bagaznik dachowy), co wciaz jest niezlym wynikiem.Cena zakupu (mieszkam w NO) na poziomie golfa , czy oktavi.Cena serwisu na przecietnym poziomie .
~Paweł Wróblewski
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
dopieszczam, bo trzeba mieć koszty na firmę, no i ten perłowy lakier... ale można żyć bez tego - będzie tanio, dużo wymian i kosztów odpada, akumulator - nadal z certyfikatem - przy kupowaniu używki najlepiej po spalaniu widać czy jest OK (zimą i na krótkich trasach ma prawo palić do 5,6L)
~indus2
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Średni koszt przeglądu 800 zł, przejechałem 150.000 km w dwa lata. Do tej pory wymieniłem tylko klocki z przodu dopiero po 120.000 km bo auto hamuje w dużym stopniu silnikami elektrycznymi. Myślę, że z dislem miałbym już pierwsze problemy:)
~bacaj b
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Spodziewałem się lepszych wyników spalania. Ale jak się nie za******la to wynik w okolicy 5l/100km nie jest problemem. Serwis drogi, ale na szczęście auto mało awaryjne. Bateria gwarancja w moim przypadku na 10 lat.
~Leex
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Spalane na jesień zaraz po zakupie nie przekraczało wzasadzie 5l. Klocki i tarcze przy tym przebiegu są jeszcze fabryczne. Prz lekkim chamowaniu hamulce nie hamują a robi to silnik elektryczny ładując baterie.
~Mariusz
Hatchback 1.8 98KM 72kW
Praktycznie uzupełniam tylko benzynę, płyn do spryskiwaczy i olej. No i jeszcze powietrze w oponach. Akumulatory dopiero po latach można wymienić lub regenerować.
~Adam
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Leję paliwo w małej ilości, wymieniam olej, klocki (średnio co 80 tyś), płyny, świece i to wszystko przy przebiegu 355 tyś. Bez komentarza.
~Mariusz 50
Hatchback 1.8 98KM 72kW
spalanie rewelacyjne szczególnie w mieście przy oszczędnej jeździe można zejść do 4,5l
~~MARIUSZ
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Jak dla mnie - zaskakująco niskie, z Warszawy do Gdańska za 86 zł z reguły 2-3 osoby to nie jest żle.
Toyota Prius III Hatchback