Lista ocen Toyota RAV4 II (51) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MAKS2010
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
TOTALNA PORAŻKA !!! NIE KUPUJCIE TEGO AUTA !!!! TO PRZEREKLAMOWANE G.....O !!!! Po przejechaniu ponad 40 tys.km. tarcza sprzęgłowa, docisk i łożysko do wymiany. Jazda delikatna szosowa w cyklu miejskim. Koszt naprawy w serwisie fabrycznym 10.774,47zł. Po wielkich pisemnych bojach z Toyotą Motor Polska (gwaranja Toyota daje na 100 tys. km.)zapłaciłem 9.435,35 zł. 2%rabatu udzielił mi salon samochodowy w którym ten samochód kupiłem i...
~danielclub@interia.pl
MPV 2.0 i 16V 150KM 110kW
tak jak pisałem przy opisie silnika: PRZEZ 3 LATA GWARANCJI SERWIS NIE USUNĄŁ USTERKI, KTÓRA OBJAWIAŁA SIĘ PRZY WYRZUCENIU NA LUZ W CZASIE JAZDY FALOWANIEM OBROTÓW W ZAKRESIE 800-1500 obr. Kilkakrotnie przyjeżdżał szef serwisu na Polskę coś tam nagrywali wysyłali do producenta ale widocznie nie pojęli co się dzieje. Dali mi na odczepnego pod koniec gwarancji dodatki za 5tys.zł. Proszę osoby o kontakt, które też mają tą chorobę Rav4 w swoim aucie.
~uzytkownik RAV4
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
Powaznych usterek nie mialem. Jedyna naprawa to wymiana gum stabilizatora w zawieszeniu - zaczelo lekko stukac (170 zł netto z wymiana) i po 18.000 ten sam problem? Za drugim razem wymienili jednak za darmo na gwarancji :-) Musze jednak przyznac, ze czasami maksymalnie wykorzystuje mozliwosci terenowe tego samochodu a glowne elementy zawieszenia sa nietkniete.
~andmor
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
Absolutnie nic. Należy tylko być wyczulonym na sposób eksploatacji sprzęgła, bo zdarzają się problemy z kołem zamachowym (2-masowym), co przydarzyło sie również i mnie w eksploatacji Avensisa ( z tym samym bazowym silnikiem)
~zaqwsx
MPV 2.0 i 16V 150KM 110kW
Katalizator i klima - porażka cenowa części a zamienniki nie wchodzą w gre, całe szczęście że są emulatory ale tak nie powinno byc, ale jak masz do wyboru wydanie 4000tys. czy 100 złoty ?
~adamrally@tlen.pl
MPV 2.0 i 16V 150KM 110kW
sprzęgło przy 45 tyś km. - 6 tysi w serwisie, skrzynia biegów przy 75 tyś km - kupilem używaną 2 tysie, do wmiany również pasek klinowy wraz z kołem pasowym oraz napinaczem komplet ok 2 tysie.
~grubas
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
blacha jakiej nigdy nie spotkałem - jeździłem z niezabezpieczoną rdzą 2 lata i nie powiększyła się, po wypastowaniu ludzie dają jej 2-3 lata mniej , naprawdę doskonała i lakier również
~sured@interia.pl
MPV 2.0 i 16V 150KM 110kW
Błędne wskazania komputera pokładowego co do spalania-zaniża średnie spalanie o ok,2-3litrów(zgłosiłem komputer do wymiany) Bardzo miękki lakier jak i cała karoseria.
~Złoty
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
zeby po 20.000 padło sprzęgło :( i sewis wymieniał je 4 dni (razem z kompletnym komputerem silnika, linkami,itp) a to "tylko" sprzęgło...

Usterki Toyota RAV4 II

Toyota RAV4 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotrek
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
Czasem ciężko zdiagnozować jak nagle auto traci moc i w tryb awaryjny sie przełącza , lub traci moc ale bez aktywacji trybu awarynego