Lista ocen Toyota RAV4 II (79) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 89 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MIK
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
Skrzynia taka sobie - brakuje 6. biegu, bo zestopniowanie obenych pięciu biegów jest zbyt krótkie. Poza tym gdy silnik i olej w skrzyni zimne to czasem haczy przy wrzucaniu 2. biegu. Maksymalna rozsądna prędkość podróżna tej Ravki to ~130km/h, obroty wtedy na poziomie ok.3100. Można i dobić do 140, tylko po co? :)
~Peshet
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
biegi twarde, bardzo krótkie, wszystko powyżej 60km/h na 4 biegu, powyżej 90km/h na 5...a co dalej?...można oczywiście i na 6000ob/min jeździć, ale komu to się opłaci. Sprzęgło twarde(ale ja porównuję z luksusową osobówka, czyli nie obiektywnie, to zupełnie inna bajka jest) Da się przyzwyczaić i nawet to polubić
~elvis_kopyt
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
Skrzynia biegów w Toyocie Rav4 jest rewelacyjna. Ma jednak jedną wadę. Powinna mieć szósty bieg. Aby jechać oszczędnie, a zarazem szybko prędkość powinna oscylować pomiędzy 90 - 120 km/h. Powyżej tej prędkości mój diesel spala dużo paliwa. Gdyby zainstalowano 6 gear mógłbym spokojnie pomykać szybciej.
~andmor
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
Doskonała praca, precyzyjne, krótkie skoki. Lepsza niż ta w Avensisie i lepsza niż w wielu wynalazkach niemieckich. Lekkie haczenie wstecznego biegu było odczuwalne tylko w okresie docierania i układania sie systemu przeniesienia napędu. Teraz jest idealna.
~Seb
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
U mnie pracuje idealnie- w zadnym aucie takiej nie mialem. A mialem toyote yaris, audi A3, nowego vw caddy´ego, mercedesa C itd. Po prostu wystarczy nadac dzwigni kierunek by po chwili poleciala dalej sama i zapiela wybrany bieg. BAJKA !
~michał-gliwice
MPV 2.0 i 16V 150KM 110kW
Poki co miałem jeden mankament który został usuniety w serwisie w bytomiu w ramach gwarancji! Na piątym biegu dzwignia zmiany biegów wpadała w dziwna wibracje,drążek drżał i było słychac brzeczenie! Została wymieniona jakaś zebatka oraz widełki 5 biegu...
~Żółw
MPV 1.8 VVTi 125KM 92kW
Przyzwyczajony jestem do skrzyń manualnych Toyoty z lat 2000-2005, jak na ten silnik nie ma co wymagać dłuższych biegów, jest ok. Denerwuje jedynie blokująca się 1 gdy chcemy ją czasem wrzucić gdy pojazd jeszcze się toczy.
~Xawery
MPV 2.0 i 16V 150KM 110kW
Mam namualną skrzynię, coć chciałem automat. Jednak jazda próbna wyleczyłą mnie z tego pomysłu. Automat w RAVce jest kiepski - wprowadza silnik w nienaturalnie wysokie obroty, zmniejsza dynamikę, zwiększa głośność w aucie.
~oig000
MPV 1.8 VVTi 125KM 92kW
Przy redukcji z 5 na 4 trzeba uważać (przy szybkiej redukcji) bo bieg zatrzymuje się pomiędzy 4 i R i trzeba poprawić (chyba że sie ma wprawe), lekko chodzi itd.
Dziennik kosztów dla Toyota RAV4 II
8,3
12,4
13,3
~dzibi
MPV 1.8 VVTi 125KM 92kW
Nic dodac, nic ująć. To chyba dzięki dobrze zestopniowanej skrzyni biegów auto jest w miare dynamiczne pomimo niewielkiej mocy i momentu obrotowego. Zmiany przelozen bez zarzutow.