Lista ocen Toyota RAV4 IV (75) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Vomer
MPV Valvematic 150 152KM 112kW
Zawieszenie pozwala na więcej niż mogłoby się wydawać. Samochód w szybko pokonywanych zakrętach utrzymuje zadany tor jazdy i nie przechyla się tak bardzo jak można by się spodziewać. Mój egzemplarz jeździ na 18 calowych felgach. Ma to swoje wady i zalety. Wady są takie, że na spowalniaczach i pojedyńczych wyrwach w jezdni potrafi nieprzyjemnie stukać (co ciekawe, przy szybkiej jeździe po polnej drodze radzi sobie nadzwyczaj dobrze) i promień...
~beers
MPV D-CAT 150 150KM 110kW
to jest SUV o sporym prześwicie i wyżej położonym środku ciężkości, więc należy to brać pod uwagę przy energicznych manewrach przy szybkiej jeździe, mało wrażliwy na boczne podmuchy wiatru mimo wysokiej sylwetki chyba wskutek dużego ciężaru tego samochodu, należy pilnować ciśnienia w oponach przy prawidłowo ustawionym bardzo dobry komfort jazdy, przy zbyt wysokim samochód jest twardy i bardzo "podskakuje"
~Dariusz elpodlako
MPV Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Jestem zadowolony. Bardziej pasował mi w 3-ciej generacji i był trochę bardziej miękki np. podczas przejeżdżania przez poprzeczne spowalniacze na mniejszych uliczkach - ale w tej RAV też jest spoko - troszkę twardszy, jednak dający pełen komfort i nie ma w nim efektu łodzi hmmm nie wiem jak to nazwać - nie jest twardy, jest dość miękki jednak w RAV4 trzeciej generacji był miększy. Jednak polecam.
~alpinus6
MPV Valvematic 150 152KM 112kW
Jak na dosyć wysokie auto jest całkiem dobrze, nie buja przy mijaniu Tirów, trochę na autostradzie przy wyjeżdżaniu zza ekranów przy dużej prędkości i dużym wietrze trzeba mocniej trzymać kierownicę. Opony R18 235 przyklejają je do jezdni, na równej jezdni jest super, za to na dziurach już tak dobrze nie jest, w terenie bardzo kiepsko-czuć każdy wybój-wina niskiego profilu opon...
~alpinus6
~il7
MPV Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Świetne są te czujniki ciśnienia. Zapaliła mi się kontrolka ale zbagatelizowałam - i za kilka dni miałam flaka.., a nie dostrzegłszy tego, wciąż mając kontrolkę po uruchomieniu auta, ruszyłam i wyjechałam z garażu pod górkę po kostce bauma i jeszcze kilkanaście metrów przejechałam zanim się połapałam. Czyste szaleństwo, ale opona nie była stracona
~Jacek
MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW
Zawieszenie miękkie, dobra amortyzacja, przy teście łosia około 60 km/h nie było żadnego problemu z kontrolą trakcji. próbowałem również zjazdu z asfaltu na drogę leśną (pod sporym kątem) i dało radę bez problemu. Przejazd przez garby na ulicach płynnie i bez rzucania w kabinie (garby mamy tutaj długości około 3 m i wysokości około 20 cm).
~3kor
MPV Valvematic 150 152KM 112kW
Sztywny, twardy, mało komfortowy. Na równym asfalcie świetny - doskonałe trzymanie drogi, kiedy pojawiają się nierówności (nawet głębsze studzienki) nieprzyjemny - głośno dobija. Nie tego się spodziewałem po SUVie średniej klasy :-( Konkurencja radzi sobie lepiej (CRV) lub znacznie lepiej (CX-5). Możliwość ustawienia napędu 4x4 do 50 km/godz super.
~38 letni użytkownik RAV-ki
MPV D-4D 150 150KM 110kW
Układ jezdny cichy, wlepny, dobrze tłumi, dobrze trzyma się nawierzchni. Mnie bardzo odpowiada to, że koło kierownicy nie przenosi drgań i za bardzo tego co się dzieje na drodze. Dobra ładowność o dziwo. Pakujemy się z dzieciakami i kufer załadowany po sufit a auto obsiądzie może z centymetr.

Usterki Toyota RAV4 IV

Toyota RAV4 IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~compucar
MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW
poprawny, odpowiedni do charakteru auta. raczej miękkie zawieszenie. w standardzie są dość ciche całoroczne opony bridgestone; w poprzedniej ravce miałem całoroczne pirelli - zdecydowanie głośniejsze. poza tym czuję dużą masę auta na zakrętach, lecz to subiektywne odczucie..