Lista ocen Toyota RAV4 IV (68) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~alpinus6
MPV Valvematic 150 152KM 112kW
Dmucha gorącym powietrzem już po 3 minutach jazdy, klima chłodzi dobrze, czyli jak w każdym nowym aucie.Słychać trochę nawiewy na wyższych obrotach, całkiem przydatne funkcje SOFT, MEDIUM i FAST do osiągania zadanej temperatury. Ale nie ma nawiewu na tylni rząd (w żadnej wersji wyposażenia) a w aucie które kosztuje od 100 do 160 tys. zł POWINIEN BYĆ ! I zimą osoba z przodu już ma ciepło a ta z tyłu nadal marznie !
~alpinus6
~Paweł
MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW
Posiadam pakiet Winter, w którym jest podgrzewana przednia szyba. To dużo usprawnia korzystanie z auta zaraz po jego uruchomieniu, gdy auto jest zimne, zaszronione i zaparowane. Dużym minusem moim zdaniem jest brak nawiewów dla tylnego rzędu siedzeń. Klimatyzacja w lecie działa bardzo sprawnie. Nagrzewanie jak na obecną pogodę jest ok. Zobaczymy jak sobie poradzi w zimie.
~Jacek
MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW
Przy 9 stopniach rano nawiew ciepłego powietrza do środka zaczął się po przejechaniu około 1 km (ustawione było 21). Klima schładza kabinę w chwilę, przynajmniej z przodu (jak z tyłu nie wiem) bo nawiewów na tył nie ma. Wentylatory na maksie łeb urywają. Przy zaparowanej szybie z przodu po deszczu w chwilę po uruchomieniu silnika odparowało.
~Jasiek
MPV Valvematic 150 152KM 112kW
No i nareszcie, pierwsze auto w jakim się spotkałem z funkcją zmiany prędkości działania klimatyzacji w trybie AUTO. Można wybrać tryb auto i funkcję SOFT a wtedy nawiewy nie wieją tak silnie że fryzurę psuje a jednocześnie uzyskiwana jest zadana temperatura.. tylko wolniej. BRAWO!! to powinno być w każdym aucie z klima automatyczną.
~Vomer
MPV Valvematic 150 152KM 112kW
Kolejny przeciętny element. Klimatyzacja szybko chłodzi przód kabiny. Gorzej jest z tyłem, bo nie ma tam nawiewów (poza tymi, które są pod fotelami przedniego rzędu). Schowek nie jest klimatyzowany. Moja 3xtańsza Kia to miała. Ogrzewanie daje radę, ale bez szału. Podgrzewanie foteli bardzo pomaga.
~Chris
MPV D-4D 125 124KM 91kW
Samochód posiada dwu strefową :( automatyczną klimatyzację podgrzewanie przednich siedzeń z przodu, ale z tyłu projektanci w ogóle nie pomyśleli o tym że z tyłu też jeżdżą ludzie a nie worki ziemniaków którym jest obojętnie czy jest ciepło czy zimno, nie ma też niestety podgrzewania tylnej kanapy, a szkoda.
~Dariusz elpodlako
MPV Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Genialana - w porównaniu z poprzednimi wersjami, doszedł przycisk automatycznego nawiewu - genialny. W zimie samochód nagrzewał się szybko, szyby i lusterka odmrażały się też szybko, nic nie paruje przy odpowiednim ustawieniu wentylacji. Jest super. Klima też jak dla mnie idealnie.
~38 letni użytkownik RAV-ki
MPV D-4D 150 150KM 110kW
Z przodu jest nieźle. Z tyłu wg mnie są za krótkie tunele wentylacyjne pod fotelami. W zimę najzwyczajniej ciepłe powietrze dochodzi na tył auta z oporami. Klimatyzacja i chłodzenie super. Szybko się nagrzewa. Ma opcję dodatkowego nagrzewacza (w zimie przydatne).
~Lubię Auta
MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW
Jeśli chodzi o to czy grzeje i chłodzi oraz utrzymuje zadaną temperaturę należycie to powiem że pod tym względem jest ok. Jedynym mankamentem jest brak funkcji jednoczesnego nawiewu Szyby-tuowia i nóg naraz do którego przyzwyczaiłem się z drugiego auta