Ocena kierowcy - Toyota RAV4 V SUV

Maciej, 4 lata temu
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Rok produkcji 2019
Toyota RAV4 V SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo że posiada tylko 218 koni i 221NM jest bardzo żwawy, przy czym pali bardzo mało.
Układ hamulcowy : Świetny system wykrywania kolizji i bardzo dobre hamulce. z 100km/h do 0 hamuje naprawdę bardzo sprawnie.
Nigdy nie zastanawiałem się nad Suvem tym bardziej hybrydą ze skrzynią automatyczną e-CVT której jestem wielkim przeciwnikiem. Stwierdziłem iż jako nigdy nie jeździłem hybrydą czas wybrać się na jazdę testową. o jeździe która trwała ok. 30min wysiadłem i złożyłem zamówienie na Toyotke :) Cudowne auto które może wzbudzić uśmiech.
2.5 litrowa prymitywna benzyna, bez turbo czy jakiś wymyśleń. Bardzo żwawa potrafi zaskoczyć nie jednego ze świateł lub podczas wyprzedzania. Wystarczająca ilość koni do sprawnej jazdy daje uciechę podczas jazdy oraz podczas tankowania.
Tak jak pisałem, nie byłem fanem e-CVT i to jedyny powód dla którego nie daje 5, ze względu na wycie. Jednak reakcja na gaz, nieważne czy od 0 czy gdy chcemy wyprzedzić jest bombowa. Radzi sobie naprawdę dobrze.
Prowadzi się dobrze. To mój 1 SUV i myślałem że będzie gorzej. Nie wychyla się na zakrętach za bardzo a nawet da się nim pocisnąć w zakrętach. Minus, bardzo łatwo stracić trakcję podczas skrętu i dodaniu gazu.
Wybrałem wersję Selection w perłowym białym kolorze i czarnymi dodatkami. Nałożyłem ceramikę i wygląda obłędnie. Zwraca na siebie uwagę. Gwarancja 12 lat na pewno wystarczy.
Nie potrzebna kamera 360 stopni. Dokładnie widać przód pojazdu co jest ogromnym plusem. Duże, wyraźne lusterka boczne oraz kamera cofania zdają się na medal.
Wystarczająca ilość schowków, wszystko łatwe w obsłudze i intuicyjne, nie ma żadnych problemów żeby połapać się co gdzie jest.
Bardzo sprawny układ klimatyzacji. Chłodzi w sekundę, szeroki zakres regulacji temperatury. Z ogrzewania jeszcze nie miałem okazji korzystać więc nie powiem nic, mam nadzieję że będzie działała tak świetnie jak w przypadku chłodzenia.
Jest super. Wygodne fotele skórzane ze świetnym trzymaniem. Po trasie 1200km wysiadłem nie czując zmęczenia. Osoby 2 metrowe także odnajdą się w tym samochodzie i nie będą narzekały na miejsce. Bagażnik również pojemny. Auto dla 4 osobowej rodziny z dużymi walizkami na wyjazd na wakacje zdaje test.
Jeżeli jeździmy po mieście i nie wariujemy jest bardzo cicho. Słuchamy tylko opon. Fakt przy wciśnięciu gazu jest głośno jednak do wytrzymania. Przy 120 panuje cisza. Przy 180 można normalnie rozmawiać, nie trzeba się przekrzykiwać.
Koszty serwisu nie są wysokie. Porównywałem przed zakupem z innymi i są bardzo dobre. Jednak jak dobrze wiemy hybrydy toyoty są liderami niezawodności oraz spalanie jest nadzwyczaj śmieszne. Jeżeli ktoś jeździ dużo po miescie szybko zwróci mu się ten zakup.
Od około 140 tysięcy możemy mieć bazową wersję hybrydową która już w standardzie ma dobre wyposażenie oraz wygląd i to wszystko nadrobi nam swoim spalaniem. Na tle konkurencji jest to najlepszy zakup. Chyba że ludzie mają klapki na oczach i patrzą na znaczki.
Żadnych usterek.
Żadnych usterek