Lista ocen Toyota RAV4 V SUV (58) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pawel
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Zaciski hamulców pokryte rdzą - niby nie awaria ale wygląda paskudnie na 2-letnim aucie. Z obu foteli przednich wychodzą nitki - przypominam, że auto ma zaledwie 32 tys. km, a ja jestem standardowych gabarytów (80 kg, 180 cm). Zobaczymy co na to gwarancja (jeszcze nie zgłoszone) … ;) Sporadycznie zapalają się czujniki ciśnienia w ogumieniu. Ciśnienie sprawdzane i ustawiane wielokrotnie, Aso czujniki resetowało, w problem i tak wraca....
~Filip
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Raz nie mogłem odpalić ale zdalnie pogadałem z toyota assistance i... musiałem. Wymienić w pilocie od alarmu baterię- za zwyczaj robią to w sewisie co 6 miesięcy (co tyle 15 tys przejeżdżam) ale w razie czego pamiętajcie, żeby to zrobić zwłaszcza w okolicach zimy... wtedy szybciej baterie padają. Ja robiłem jeden przegląd w Białymstoku gdzie wymiany nie mieli najpewniej w zwyczaju lub tym razem umknęło.
~Paweł
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Pierwsza drobna usterka ujawniła się po dwóch dniach od wyjazdu z salonu: wycieraczka kierowcy nie zbiera wody na wysokości oczu kierowcy. Kolejna to klapa bagażnika: raz się chce zamknąć innym razem nie bardzo, nie wiem od czego to zależy. Uruchamianie: czasem samochód nie jest w stanie połączyć się z kluczykiem i trzeba "odpalać" specjalną procedurę.
~Marcin
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Był nie zidentyfikowany bardzo delikatny stukot w okolicach podszybia, który zanikał w pobliżu serwisu, przez co walczyłem z tym kilka miesięcy. Przy 2 podejściu serwisu zlikwidowali usterkę, ponoć polegająca na złym spawie blach w rejonie podszybia. Wszystko w ramach gwarancji. Aktualnie usterka znana w serwisach. Poza tym bez uwag.
~Cezary
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Ponad rok zajmuje już a granie Android Auto (które miało być w standardzie) i to nadal bez skutku. Fatalny zestaw głośnomówiący (wadą występuje w wielu autach). Czujnik otwierania klapy bagażnika nogą praktycznie nie działa (serwis też nie potrafi ustalić przyczyn), czujniki parkowania nie gwarantują wyczuwania przeszkód (głowie tył)
~mmm999
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Trzy razy nie odpalił w ciągu 1,5 roku (mały akumulator, kiepski awaryjny immobilizer dokładany przez Toyotę). Pojawiły się lekkie stuki w zawieszeniu (a jeżdżę dość ostrożnie) w innych samochodach, którymi jeździłem naprawy zawieszenia to rzadkość. W serwisie gwarancyjnym stwierdzono, że nic nie stwierdzono.
~Mateusz
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Bardzo irytujące problemy z plastikami wnętrza, systemem multimedialnym oraz Android Auto - czasami trzeba włączyć i wyłączyć samochód żeby wykryło, ze jest podłączony telefon.... Otwieranie klapy za pomocą gestu graniczy z cudem - przestałem już nawet próbować to robić. Przez ponad rok zadziałało to może u mnie z 5 razy.
~pb314
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Jeszcze nie wiem, ale za to wiem że serwis to koszmar. Chyba już wiem dlaczego Toyoty są takie bezawaryjne - jak zgłaszasz problem, np. podawany zasięg jest od czapy dowiesz się że to "cecha produktu", jak zgłosisz że wycieraczka maże to dowiesz się że - nie maże, itd.
~Roman
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Auto było na lawecie, bo wyładował się akumulator - w 3 letnim aucie które jeździ w trasy. Wyładował się z dnia na dzień, nie było np. tygodnia postoju. W lecie. Cieknie dach, zrobiły się plamy na podsufitce. Słabo.
~michał_polak
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Nie miałem żadnych drobnych awarii. Nic nie trzeszczy. Czasami z lekkim opóźnieniem działa bezdotykowe zamykanie pojazdu, ale nie wiem czy to usterka, może ten typ tak ma.
Toyota RAV4 V SUV