Lista ocen Toyota Starlet III (93) - Silnik

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maniak Toyota
Hatchback 1.5 D 55KM 40kW
Dziwny Diesel nazwałbym go wysokoobrotowym gdyz według danych moc osiąga dopiero przy 5200obr.min czy ktoś zna podobnego diesla żeby tak wysoko miał moc max Zadziwia mnie również prędkosć max mój rekord to 190km/h oczywiscie licznikowo. lecz drugi raz nie udało mi się tego osiągnąć ale 180km/h już kilak razy mi się udało mój kumpel taką samą równiez osiagnął 180km/h. Ostatnio znajomy otworzył hamownie więc zaprosił mnie na próbny test i...
~DAVEO84
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Jedno z najszybszych autek z wolnossącym silnikiem 1.3 L, jakie znam (jest jeszcze Suzuki Swift 1.3 101KM, ale dużo droższy i ciężko dostać). 10 sekund do setki wystarcza, aby dynamicznie przemieszczać się po mieście. Co prawda, po tych kilkunastu latach, auto straciło jakiś tam niewielki procent ze swojej dynamiki (tak sądzę), jak każde, ale myślę, że jeśli ma się dobre i zdrowe sprzęgło, kompresje, świece, aparat zapłonowy, itp. to nadal...
~Jimmy
Hatchback 1.5 D 55KM 40kW
Silnik jest najlepszą częścią tego autka, Bardzo dynamiczny, w ogóle się nie męczy, Niesamowicie liniowa charakterystyka!!! Dotykając delikatnie gazu na dość niskich obrotach autko fruwa, natomiast kręcąc go wysoko nie przynosi to spodziewanego efektu(inaczej niż w benzynie). Dodam, że silniczek się kręci jak szlifierka, bardzo wysoko. Przyspieszenie jest troszkę lepsze na wysokich obrotach, ale po co kręcić..
~wito
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Nie wynaleziono do tej pory chyba lepszego silnika. To taka bardzo przyjemna japońska wiertarka, nie wykazuje śladów zużycia przez bardzo długo, dynamiczny jak cholera, choć oczywiście najbardziej w okolicach 5000 RPM, wtedy lubi sobie ociupinę oleju wypić, poza tym nie pali ani kropli oliwy. Denerwuje mnie to charakterystyczne klepanie zaworów, ale to chyba tak musi być, bo silniczek zawsze był bardzo delikatnie traktowany
~adamczyk15
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Silnik chodzi fajnie czysto tak do 150000km(przynajmniej u mnie)pózniej jakby sie gaznik rozregulował.Na 800obr/min niechce chodzić-po spuszczeniu z gazu gaśnie.Dopiero 900obr/min jest ok.Od nowości teraz dopiero zmieniłem uszczelniacze na zaworach(już były tak zużyte że co około miesiąc musiałem dolewać około 1 litra oleju).Niepolecam oleju Lotos,tylko brudzi silnik.Polecam w podobnej cenie GM.
~FilipSosna[PL]
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Silnik pomimo swojego wieku (prawie 20 lat !!!) chodzi jak zegarek. Najbardziej lubię wsłuchiwać się w odgłos paliwa na listwie wtryskiwaczy, takie przemiłe cykanie (jak zboczeniec ;-) ). Uwielbia wysokie obroty i dopiero przy 4 tyś. obr./min. budzi się do życia (2E-E). Na światłach niejeden twardziel już się nadział, a nie cisnąłem do oporu.
~gravedigger thomas80@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
silnik to jedyna rzecz godna samych pochwal - dynamiczny, mocny ale musze dodac, ze wrazenie psuje wyciek oleju (uszczelniacz), chlodnica gubi harmonijki wiec do wymiany, dostac caly tlumik w Polsce to cud wiec musi byc dorabiany, podobnie z wentylatorem chlodnicy, ktory jak mi padl to musialem kombinowac z przekladaniem silniczka od suzuki swift
~Chappy ==> dzidziek23@o2.pl
Hatchback 1.3 16V 82KM 60kW
Zadowolony jestem badzo z tego Autka chcialbym mu zrobic jakis tuning z zewnatrz i toszke w srodku ale nie zabardzo mam pomysl jak i skad wziasc czesci bo na allegro to zabardzo nie moge znalesc a zamienniki to nie wiem z jakich aut by mogly pasowac.Jak ktos cos moze pomoc to prosze o kontakt. dzidziek23@o2.pl
~Uksy
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Bardzo dobry silnik,pracujacy w wyzszej partii obrotow,i ten dzwiek!!!:Dto jest to!!!Bardzo dobre przyspieszenia do 100km/h,kierowcy innych marek maja problemy z moja starletka:Dhehe,kultura pracy ehhh...no w koncu to japonczyk im wyzej tym lepiej:Ddodam ze rozpedzilem to cudo do 190km/h!!!fajnie nie:D
~western
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Niesamowita elastycznosc i osiagi ostatnio po tym przebiegu mierzyłem urządzeniem G-Tech pro comp 11.8s do 100km/h lecz trzeba go naprawde wysoko kręcić jak na Diesla gdyż moc na hamowni jaką mi pokazała jest wyższa od fabrycznej i ma 61KM ale przy aż 5540.obr/min