Lista ocen Toyota Starlet III (80) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jimmy
Hatchback 1.5 D 55KM 40kW
Beznadziejnie dobrane przełożenia, to świetnie zestrojona skrzynia do benzyny 1.0, ale nie do autka ważącego 800kg, z takim żwawym silnikiem. Założyłem 12% większe koła i jest w miarę ok. na autostradzie powyżej 140km/h brakuje jeszcze 10%. lewarek pracuje idealnie nawet po 20 latach
~FilipSosna[PL]
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Skrzynia jednak wrażliwa na olej, nie lejcie czegoś do zastosowań Heavy Duty. Można wlać zwykły, prosty i tani olej. Ja zalałem 85W/90 i jest za gęsty. Latem bez problemów, ale zimą czuć na silniku dodatkowe obciążenie spowodowane zimnym olejem. Problemy z dwójką, ale to ma każdy użytkownik P8.
~S1S
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
skrzynia bardzo fajna :) lewarek nie lata na wszystkie strony tak ze nie wiadomo czy bieg jest zapiety czy nie, czuc to doskonale kiedy bieg wszedl :) dodatkowo wysoki drazek sprawia ze biegi zmienia sie bardzo przyjemnie :) biegi sa dosc dlugie co dla mnie jest zaleta ale dla kogos innego moze byc wadą.
~starletti
Hatchback 1.3 16V 82KM 60kW
nie jestem zbyt doswiadczonym kierowca ale czasem jak sie zle trafi moze zgrzytnac, na poczatku myslalem ze to wina sprzegla ale to poprostu chyba wrazliwa skrzynia ktora wymaga delikatnosci:) owe zgrzytniecia zdarzyly mi sie przy agresywnej zmianie z 2 na 3, ale poza tym wszystko jak trzeba:)
~starletti 2
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
dobrze, choc przy nawet powolnym toczeniu sie jedynka nie chce wejsc... ale to nie jest problem, przyzwyczic sie jest latwo:) jest delikatna natomiast i sprzeglo musi byc w deche wcisniete przy zmianie biegow...
~kospaco@wp.pl
Hatchback 1.0 54KM 40kW
Przy redukcji z 4 na 3 bieg, zgrzyt. Poza tym nie ma problemów. olej nie wymieniany od nowości - i nie będzie takiej potrzeby. Musiałem się przyzwyczaić do sprzęgła, bardzo krótki skok i momentalnie "bierze".
~Zyrol
Hatchback 1.0 54KM 40kW
Jedynka jest niesynchronizowana. O tym aby wskoczyła nawet pzry bardzo wolnym toczeniu się nie ma mowy, a i nieraz trzeba się nasiłowac, aby weszła przy postoju. Inne biegi wchodza niemal jednym palcem.
~suzukirm125@interia.pl
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Nie daje najwyzszej oceny poniewaz dysponuje toyota ze skrzynia automatyczna, ktora ma tylko 3 biegi- do miasta extra ale w trasie brakuje ze 2 biegow. Powyzej 110km/h silnik chce wyskoczyc z ramy.
~RoadRunner
Hatchback 1.3 16V 82KM 60kW
Bardzo precyzyjna, drążek krótki, także biegu wchodzą gładko i szybko. Czasami są problemy w wrzuceniem wstecznego, ale zdarza się to na tyle rzadko, że nie jest uciążliwe.
~bandziorek
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
skrzynia biegow nie powiem jest troche poluzowana ale co sie dziwic samochod ma 13 lat, a te luzy sa male, wiec mi nie przeszkadzaja.Kazdy bieg wrzuca sie bardzo dobrze.